Paraletki drewniane – do jakich ćwiczeń są dedykowane?

Prowadzenie siedzącego trybu życia dotyczy obecnie wielu ludzi, co niekorzystnie wpływa na organizm człowieka. Spada odporność, zwiększa się natomiast podatność na choroby serca, układu krążenia, podnosi się poziom złego cholesterolu. Z uwagi na trwającą pandemię i nieczynne siłownie, kluby fitness wiele osób zrezygnowało z ćwiczeń, a przecież można je wykonywać w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria, które nie są drogie.

Ćwiczenia w domu i niezbędne akcesoria

Urządzenie w domu miejsca do wykonywania ćwiczeń nie przynosi żadnych trudności, potrzebne są dobre chęci i niewielki nakład finansowy. Wśród wielu przyrządów do ćwiczeń, warto zaopatrzyć się na przykład paraletki drewniane ze Sportowybazar.pl. Sprawdzą się idealnie w celu rozpoczęcia ćwiczeń z własnym ciężarem ciała, wówczas można zauważyć dość szybko pierwsze efekty aktywności fizycznej. Takie uchwyty wykorzystuje się do wykonywania pompek, ewentualnie stania na rękach, tak naprawdę możliwości jest całe mnóstwo. Zamienną nazwą są poręcze do pompek, a poszczególne modele różnią się między sobą długościami rodzajem drewna, z którego powstały. Klasyczne paraletki drewniane ze Sportowybazar.pl najczęściej występują w trzech długościach – 30, 50 i 90 centymetrów. Standardowo podstawą jest trapez, dla ułatwienia ćwiczeń zamontowane są poręcze, a ich rozstaw zależy od stopnia zaawansowania osoby ćwiczącej. Przedmioty bardzo często sprawdzają się w trakcie treningów kalistenicznych oraz streetwork”owych. Paraletki drewniane zapewniają najlepszą wygodę podczas aktywności, zazwyczaj można je kupić w komplecie dwóch sztuk.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie paraletek?

Odpowiedź na to pytanie częściowo zawarte jest powyżej, najważniejsza jest średnica przyrządu, zarówno przy drewnianych, jak i metalowych paraletek. Najlepiej swoją funkcję spełniają oczywiście te pierwsze, ponieważ zapewniają znacznie lepszy chwyt. Kwestia rozstawu również ma ogromne znaczenie, ponieważ decyduje o dokładności wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Kobiety powinny postawić na model o średnicy około 36-80 milimetrów, natomiast mężczyźni 38-40. Najlepszym materiałem będzie z całą pewnością drewno bukowe, charakteryzuje się największą twardością i wytrzymałością. Dla bezpieczeństwa użytkowników producenci dbają ponadto o obecność podkładek antypoślizgowych, które zabezpieczą ślizganie się po niektórych powierzchniach. Paraletki drewniane ze Sportowybazar.pl nie zajmują dużo miejsca, co jest kolejną ważną zaletą dla osób ćwiczących w zaciszu domowym. W każdej chwili można spakować je w torbę, pójść do parku i tam wykonywać swoje  ulubione ćwiczenia, dotyczy to również osób rozpoczynających przygodę z treningami, nie tylko tych zaawansowanych. Wszystkie powyższe kwestie powinny być wystarczające, aby podjąć właściwą decyzję – w końcu prawdziwość powiedzenia „w zdrowym ciele zdrowy duch” została już niejednokrotnie potwierdzona. Zażywanie większej ilości ruchu z pewnością przyczyni się do dłuższego pozostawania w zdrowiu.