Pędzel do podkładu mineralnego – który będzie najlepszy?

Zapewne domyślasz się, że wybór odpowiedniego pędzla do nakładania podkładu mineralnego ma ogromne znaczenie i wpływa na jakość twojego makijażu. Dlatego metodą prób i błędów powinnaś poszukać idealnego pędzla dla siebie. Te z nas, które mają już sporą wprawę w robieniu perfekcyjnego makijażu, są zdania, że naprawdę warto zainwestować w dobre pędzle i cieszyć się perfekcyjnym makijażem każdego dnia. Podpowiadamy Ci, jakie rodzaje pędzli do podkładów mineralnych znajdziesz na rynku. Jaki wybierzesz, to już Twoja indywidualna decyzja.

Pędzel do podkładu mineralnego to podstawa dobrego makijażu

Aplikacja makijażu mineralnego wcale nie jest trudna. Warto jednak zaopatrzyć się w  odpowiedni pędzel do podkładu mineralnego. Będziesz miała wtedy pewność, że produkt rozprowadził się równomiernie i dobrze stopił się ze skórą.

Rodzaje pędzli do podkładu mineralnego

1. Flat top – jest ścięty na płasko. Chętnie stosowany do aplikacji podkładów mineralnych. Szybko można nim uzyskać idealny efekt krycia, od naturalnego po mocniejszy. Pędzel doskonale dopasowuje się do kształtu twarzy. Przy stosowaniu produktów kremowych daje bardzo ładne wykończenie. Pędzel flat top ma krótki trzonek, włosie miękkie i sprężyste. Bardzo dobrze nabiera się nim podkład i rozprowadza na twarzy, nie robi smug i nie pozostawia plam. Ten rodzaj pędzla pozwala nałożyć grubszą warstwę podkładu, zapewniając przy tym lepsze krycie. Dzięki technice stemplowania idealnie stapia się ze skórą.

2. Pędzel kabuki – ma krótkie, zaokrąglone gęste włosie, jest elastyczny. Sam jego kształt znacznie ułatwia nakładanie kosmetyku okrężnymi ruchami. Do produkcji takiego pędzla używa się obecnie głównie włókna syntetycznego, dawniej koziego włosia. Dzięki super wyprofilowanej rączce i jej idealnej wielkości, ten pędzel świetnie leży w dłoni. Dobry pędzel kabuki zrobiony jest z najlepszego gatunkowo syntetycznego włosia, dzięki czemu dobrze prowadzi się po skórze. Doskonale daje sobie radę z sypkimi i mokrymi kosmetykami. Jego włosie jest niesamowicie miękkie w dotyku, co zwłaszcza docenią osoby, które mają wrażliwa skórę. Nawet w najmniejszym stopniu nie podrażnia cery na twarzy. Równomiernie rozprowadza kosmetyk na twarzy, bo jego włoski docierają w każdy zakamarek.

Obydwa rodzaje pędzli nie sprawiają żadnych kłopotów przy ich pielęgnacji. Szybko się myją i suszą. My nie wyobrażamy sobie nakładania podkładu mineralnego bez użycia któregoś z nich. Jest niesamowicie pomocny, nawet, jeśli jesteś makijażową amatorką, szybko osiągniesz z nim wymarzony efekt.