Peptydy i ich zastosowanie w kosmetykach


Zdjęcie autorstwa Sora Shimazaki z Pexels

Nasza skóra z wiekiem traci elastyczność i jędrność. Pojawiają się na niej zmarszczki i bruzdy. Jednym ze sposobów przeciwdziałania efektom starzenia, które nie wymagają kosztownych zabiegów medycyny estetycznej są kosmetyki z peptydami. Jakie są ich właściwości i czy warto postawić na kosmetyki Larens? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Dobra alternatywa dla kosztownych zabiegów

Rynek produktów hamujących procesy starzenia jest ogromny. Dużą popularnością cieszą się także różnego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej, które jednak nie zawsze przynoszą spodziewane efekty. W ostatnich latach na popularności w walce o zachowanie młodego wyglądu skóry zyskują peptydy. Z dobroczynnych właściwości peptydów można skorzystać bez konieczności poddawania się kosztownym zabiegom w gabinetach medycyny estetycznej, bowiem zawiera je wiele kosmetyków dostępnych na rodzimym rynku.

Czym są peptydy?

Peptydy są bioaktywnymi aminokwasami, które stymulują naturalne mechanizmy regeneracyjne skóry, co wpływa korzystnie na jej stan. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary z łatwością przedostają się przez warstwę rogową naskórka do głębszych warstw skóry. Ich dokładne właściwości uzależnione są od właściwości i ilości aminokwasów znajdujących się w składzie łańcucha. Głównym zadaniem peptydów obecnych w kosmetykach jest stymulowanie naturalnych mechanizmów naprawczych skóry, a także powstrzymywanie działania wolnych rodników. Peptydy przyczyniają się między innymi do uaktywnienia syntezy kolagenu i elastyny. W konsekwencji przywracania skórze jej gęstość, a także spłycają drobne zmarszczki i bruzdy. Okażą się też pomocne w walce z przebarwieniami. Oligopeptydy i polipeptydy znajdziemy w wielu kosmetykach marki Larens, która postawiła na wielofunkcyjne działanie tych związków organicznych.

Co wybrać?

Kosmetyki z peptydami będą doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy szukają nieinwazyjnych rozwiązań w walce o zachowanie jędrności i młodego wyglądu skóry. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie żel z do twarzy, szyi i dekoltu o działaniu przeciwzmarszczkowym i liftingującym. Kosmetyk ten, zawierający między innymi kompleks kilkuset aktywnych biologicznie peptydów będzie doskonałym rozwiązaniem dla skóry wymagającej uelastycznienia i wygładzenia. Peptydy idealnie sprawdzą się też choćby w kremach pod oczy. Serum punktowe pod oczy o intensywnym działaniu zawierające kompleks peptydów kolagenu rybiego doskonale poradzi sobie ze zmarszczkami mimicznymi wokół oczu. Warto zapoznać się z całą, bogatą ofertą peptydowych kosmetyków marki Larens.