Pierwsza odsłona tegorocznej „żonkilowej kwesty” już w niedzielę

Żonkile posadzone jesienią przez uczestników tegorocznej kampanii „Pola Nadziei”, nieśmiało już zaczynają wschodzić. To znak, że wiosna zbliża się wielkimi krokami, a zarazem sygnał, że niebawem ruszy doroczna „żonkilowa kwesta”. W najbliższą niedzielę – 19 marca – odbędzie się pierwszy etap zbiórki w ramach kolejnej edycji kampanii społecznej „Pola Nadziei”.

Przez całą niedzielę na terenie parafii prawosławnych w Białymstoku, Supraślu, Wasilkowie, Czarnej Białostockiej oraz w Zabłudowie, spotkać będzie można wolontariuszy Fundacji „Pomóż Im”, którzy będą zachęcali do dzielenia się datkami na rzecz prowadzonego przez Fundację Domowego Hospicjum dla Dzieci. Wolontariuszy będą dodatkowo wspierali członkowie Bractwa Prawosławnego, na których niezastąpioną pomoc zawsze można liczyć.

Niedzielna zbiórka to pierwszy etap tej dorocznej akcji. Kulminacja „żonkilowej kwesty” odbędzie się zaś w niedzielę 21 maja. Wtedy to wzorem lat ubiegłych na ulicach, placach oraz w sklepach i galeriach handlowych w Białymstoku, Łomży i wielu innych podlaskich miastach każdy będzie mógł wrzucić symboliczną złotówkę do puszki, wspierając w ten sposób dzielne maluchy z hospicjum.

W zamian za datki, wolontariusze będą wręczali darczyńcom żonkile, które symbolizują właśnie nadzieję. Podczas tegorocznej wiosny posadzone jesienią kwiaty zakwitną już po raz siódmy na tworzonych „Polach Nadziei”. Obecna – 7 już edycja – została zainaugurowana 7 października 2016 roku.

W tegorocznej odsłonie ogólnopolskiej kampanii społecznej, którą w województwie podlaskim od początku koordynuje Fundacja „Pomóż Im”, uczestniczy grubo ponad 100 instytucji z całego regionu – głównie szkół i przedszkoli. Od listopada, biorące udział w kampanii podmioty organizują charytatywne kiermasze, wystawy i koncerty, z których dochód wspomaga hospicjum dla dzieci.

Ważnym elementem każdej kolejnej edycji tego przedsięwzięcia są spotkania edukacyjne przeprowadzane dla dzieci i młodzieży. Rozmowy z uczniami to okazja do uwrażliwiania na los drugiego człowieka już od najmłodszych lat. Co roku Fundacja organizuje specjalny kurs dla osób zainteresowanych zaangażowaniem się w wolontariat. Kurs rozpocznie się 5 kwietnia i można już zgłaszać się do udziału. Co ciekawe, podczas 7 edycji kurs odbył się po raz pierwszy również w Łomży.