Pij wodę – nie tylko latem! #KONKURS

To głównie w czasie upałów przypominamy sobie o piciu wody, bo przecież to właśnie ona najlepiej gasi pragnienie. Jednak odczuwanie pragnienia to znak, że już jesteśmy odwodnieni! Dlatego zawczasu powinniśmy zadbać o odpowiednie spożycie wody.


Dlaczego jej picie jest tak ważne, nie tylko w czasie upałów?

Woda – niezbędny składnik organizmu

Zawartość wody w ciele dorosłego człowieka to 60%, a w ciele dziecka aż 75%! Woda pełni w organizmie bardzo wiele funkcji, m.in. odgrywa ważną rolę w regulacji temperatury ciała, wspomaga wchłanianie składników pokarmowych, transportuje składniki odżywcze, rozpuszcza i usuwa z organizmu zbędne produkty przemiany materii, a więc tzw. toksyny.

Wodę wydalamy codziennie np. poprzez oddech, mocz i pot, właśnie dlatego musimy zadbać o utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu. W przeciwnym razie możemy najzwyczajniej w świecie poczuć się źle. Odwodnienie objawia się złym samopoczuciem (np. zawrotami lub bólem głowy), obniżoną sprawnością fizyczną, osłabieniem i zmęczeniem.

Ile wody dziennie należy pić?

Co do tego specjaliści mają podzielone zdanie. Najczęściej słyszy się, że powinniśmy pić co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Wszystko jednak zależy od wieku, płci, aktywności fizycznej, temperatury otoczenia, a w przypadku kobiet także tego, czy dana kobieta jest w ciąży lub karmi piersią. Według Światowej Organizacji Zdrowia należy spożywać ok. 30 ml wody na każdy kilogram masy ciała. Łatwo więc policzyć, że np. kobieta ważąca 60 kg powinna pić około 1,8 litra wody dziennie (0,03 x 60 = 1,8).

Wody nie należy pić w dużej ilości na raz, wielkimi łykami. Lepiej robić to często, ale małymi łyczkami. Najwięcej wody najlepiej wypić rano, ponieważ po nocy organizm jest odwodniony (nie dostarczyliśmy mu przecież wody około 7-8 godzin). W czasie szykowania się do pracy warto popijać wodę w ilości nawet do litra. W ciągu dnia także nie zapominajmy o piciu, zwłaszcza jeśli jest gorąco lub kiedy jesteśmy narażeni na zwiększony wysiłek fizyczny.

Wodę przyjmujemy też w herbatach, sokach i zupach, ale oprócz jedzenia ważne jest, by pić samą czystą wodę. Można wybierać wody mineralne, źródlane lub te filtrowane, np. przed specjalne dzbanki filtrujące. Woda z kranu jak najbardziej nadaje się do picia, czasem może nie być tak smaczna, na na pewno nie jest tak oczyszczona, jak ta z butelki, dlatego warto ją przefiltrować przed spożyciem.

Dzbanki filtrujące firmy Aquaphor są łatwe w użyciu, bo bez trudu wypełnia się je wodą dzięki wygodnej pokrywce. Wyposażone są w specjalne wkłady filtrujące usuwające z wody nawet mikro ilości szkodliwych zanieczyszczeń w ciągu całej żywotności wkładu. Wkłady montuje się bardzo łatwo, bo producent zadbał o to, by były trwałe i proste w użyciu na co dzień. Dzięki dzbankom filtrującym można cieszyć się zdrową wodą bez konieczności kupowania całych butelek czy zgrzewek.

Co jeszcze daje picie wody?

Zalety picia wody można mnożyć. Na pewno warto pamiętać, że poprawia ona trawienie, pomaga rozróżnić głód od pragnienia oraz ogranicza apetyt, a więc jest świetna podczas odchudzania. Inne korzyści z picia wody to dotlenienie organizmu, zwalczenie zmęczenia, a nawet pomoc w zwalczaniu gorączki i kataru.

Pamiętajmy więc o regularnym piciu wody (zwłaszcza latem, ale nie tylko!) dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia!

Więcej o dzbankach filtrujących znajdziesz na: www.aquaphor.pl

KONKURS

Nagrodą w konkursie jest 10 szt. DZBANKÓW FILTRUJĄCYCH AQUAPHOR.

Przystępując do konkursu Uczestnik konkursu oświadcza, że zapoznał się z Regulaminem konkursu i w pełni akceptuje jego postanowienia.

Warunki wzięcia udziału w Konkursie:

  • Polub stronę fanowską Aquaphor Poland w serwisie Facebook, znajdującą się pod adresem https://www.facebook.com/AQUAPHOR.filtry/
  • Przyślij nam maila na adres konkurs@kobiecybialystok.pl z TYTUŁEM „Pijmy wodę” oraz własnym imieniem i nazwiskiem oraz adresem do wysyłki nagrody.
  • W mailu napisz który rodzaj filtru do wody marki Aquaphor najbardziej Ci się podoba, przydałby Ci się się w kuchni i krótko uzasadnij dlaczego. Opisy filtrów znajdziesz na: www.aquaphor.pl
  • Polub post konkursowy na Facebook.  Miłe nam będzie jak zechcesz go również udostępnić.
  • Nagrodę wygra 1, 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40 i 45 zgłoszenie konkursowe, które wpłynie na naszą skrzynkę.
  • Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego Regulaminu Konkursu.

Odpowiedzi należy udzielić do dnia 04.08.2016 r. do godz. 23:59.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 05.08.2016. W tym dniu na stronie KobiecyBialystok.pl oraz w serwisie Facebook zostaną ogłoszone imiona i nazwiska osób, które otrzymają nagrodę.