Piknik na pożegnanie lata z Akcentem ZOO

Warsztaty florystyczne, konkurs plastyczny, animacje, gry i zabawy – takie atrakcje będą czekały na uczestników pikniku ekologicznego „Pożegnanie lata z Akcentem ZOO”. Miasto Białystok zaprasza mieszkańców 24 września do Parku Konstytucji 3 Maja.

Wydarzenie „Pożegnanie lata z Akcentem ZOO” odbędzie się w najbliższą sobotę, w godz. 10.00-13.00. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursach i warsztatach florystycznych z wykorzystaniem materiałów naturalnych – kasztanów, żołędzi, szyszek, kwiatów itp. Będzie to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności plastycznych i konstrukcyjnych.

Chcemy zachęcić mieszkańców do odwiedzania Akcentu ZOO, zwrócić uwagę na zagrożone gatunki zwierząt oraz potrzebę ich ochrony. Festyn to także okazja do spotkań integracyjnych i rodzinnych. Mamy nadzieję, że podczas tego wydarzenia mieszkańcy w każdym wieku znajdą atrakcje dla siebie – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Jedną z atrakcji będzie konkurs plastyczny „Budujemy wybiegi dla zwierząt z elementów naturalnych”. Zachęcamy rodziny, grupy przyjaciół do udziału w tworzeniu makiet wybiegów np. dla niedźwiedzi, żubrów czy jeleni.

Na najmłodszych mieszkańców będą czekały animacje, konkursy i zabawy. Wśród nich będą np. gry integracyjne i malowanie drewnianych breloczków o tematyce przyrodniczej.

Więcej informacji o pikniku znajduje się w wydarzeniu na Facebooku.

 

Opracowanie: Kamila Bogacewicz

za:bialystok.pl