Plakaty z górami – modny wzór, który warto wprowadzić do aranżacji nie tylko w 2019 roku

Każdy miłośnik gór wie, że na skalne wierzchołki można się patrzeć godzinami, kontemplując ich piękno i zachwycając się niesamowitymi zjawiskami przyrody, które doprowadziły do wypiętrzenia się sięgających chmur wzniesień. Jeśli kochamy nasze rodzime Tatry, a także Alpy, Himalaje czy Andy, w wystroju mieszkania powinny się znaleźć odpowiednie akcenty dekoracyjne. Jakie? Specjalista z Myloview.pl zaproponował nam plakat. Góry w ten sposób pojawiają się pod naszym dachem w oka mgnieniu, wprowadzając aranżację na wyższy poziom!

Efektowna metamorfoza mieszkania wcale nie musi być czasochłonna ani skomplikowana. Jak to w wielu sprawach bywa, diabeł tkwi w szczegółach, a gdy mowa o aranżacji wnętrz, szczegółem tym są z pewnością dodatki i ozdoby. To właśnie one decydują o tym, czy stylizacja będzie się prezentować zwyczajnie, czy oryginalnie. W związku z tym, że każdy chciałby się cieszyć przepięknym wystrojem, zapytaliśmy eksperta z Myloview, na co warto zwrócić uwagę, by odświeżyć wygląd salonu, sypialni czy przedpokoju i się przy tym nie napracować:

Jeśli nie wyobrażamy sobie siebie w samym centrum wielkiej rearanżacji, musimy znaleźć sprytny sposób, by szybko i jednocześnie efektownie odmienić nasze mieszkanie. W takiej sytuacji zawsze polecam przyciągający wzrok plakat. Taką ozdobę możemy zamówić przez Internet, a jedyne, co musimy z nią zrobić, to oprawić w ramę i zawiesić na ścianie. Jeśli wybierzemy najbardziej widoczne miejsce w pomieszczeniu, i właśnie tam umieścimy plakat, zyskamy spektakularny efekt. Wzór może się pojawić nad kanapą w salonie bądź nad jadalnym stołem, nad łóżkiem w sypialni lub w przedpokoju – tutaj stanie się akcentem, który będzie witać wszystkich – i domowników, i gości.

Góry mogą się prezentować całkowicie odmiennie w zależności od tego, jaka pogoda panuje – czy są skąpane w słońcu, czy przyprószone śniegiem, czy widnieją na pochmurnym, czy malowniczym niebie. Na zebranych tutaj wzorach znajdziemy przekrój całkowicie różnych wizerunków, co otwiera przed nami mnóstwo aranżacyjnych możliwości.

Piękno widoczne czarno na białym

Monochromatyczne fotografie wcale nie muszą być monotonne w wyglądzie ani przygnębiające. Choć może się nam wydawać, że tylko kolorowe przedstawienie będzie się spektakularnie prezentować, to tak naprawdę ciekawszą propozycją może się okazać artystyczny w wyrazie plakat. Góry – czarno białe zdjęcie zrobione z lotu ptaka – wzniosą nas na zupełnie inny poziom. Naszym oczom ukaże się bowiem widok, którego w normalnych warunkach nie moglibyśmy podziwiać na co dzień, a dodatkowo surowa w wyrazie kolorystyka podkreśli dziki charakter takiego pejzażu. Silne kontrasty światłocieniowe spowodują, że pomimo braku kolorów taki wzór przyciągnie uwagę wszystkich i stanie się dominantą w dotychczasowym wystroju. Taka fotografia będzie pasować jak ulał do industrialnej lub minimalistycznej stylizacji. Oprawmy ją w cienką, czarną ramę i pozwólmy grać takiej dekoracji pierwsze skrzypce w naszej aranżacji.

Galeria w Twoim własnym salonie

plakat góry galeria

Jeśli w naszym mieszkaniu nie było do tej pory żadnych ściennych akcentów, a dysponujemy salonem, w którym przydałaby się oryginalna dekoracja, postawmy na gallery wall. Jak prezentuje się taka ozdoba? Oddajmy głos specjaliście z Myloview:

Gallery wall to zestawienie różnych plakatów, obrazów czy zdjęć zawieszonych na jednej ścianie obok siebie. Mogą być powiązane ze sobą tematycznie bądź stylistycznie – wszystko zależy od naszej pomysłowości. W związku z tym, że naszym motywem przewodnim są plakaty z górami, zdecydujmy się na kilka typograficznych wzorów z krajobrazem. Efektowne grafiki z przyciągającymi wzrok napisami staną się oryginalną ozdobą dziennego pokoju. Barwne przedstawienia zestawmy z czarno-białymi, by uzyskać zrównoważony charakter. Moim faworytem jest plakat ze stojącą na wierzchołku kozicą i hasłem: „Be brave and conquer the peak”. Motywujące przesłanie takiej dekoracji stanie się dla nas dodatkowym bodźcem, by chętniej stawiać czoła nowym wyzwaniom.

Malowniczy widok w wersji XXL

plakat góry sypialnia

Spektakularny górski widok to świetny sposób, by cieszyć się zachwycającym widokiem w naszej sypialni. Jeśli kochamy dziką naturę i wysokie wspinaczki, wizerunek skalnych wierzchołków będzie nas witał każdego poranka, a wieczorem usypiał do snu. By osiągnąć jak najlepszy efekt, postawmy na wielkoformatowy plakat. Góry w wydaniu XXL sprawią, że zapomnimy o nieciekawym widoku za oknem, a cała nasza uwaga skupi się na malowniczym pejzażu na ścianie. Możemy się zdecydować na przepiękne, gwiaździste niebo, na którego tle odcinają się skalne szczyty, lub bajkowy wschód słońca, który oświetla wierzchołki kolorowymi promieniami. W internetowym sklepie znajdziemy setki urzekająco pięknych widoków, dlatego warto zdecydować się na taki plakat, który będzie nie tylko pasował do wystroju sypialni, ale także będzie nas pozytywnie nastawiał na cały nadchodzący dzień.

Nie musimy mieszkać w górskim miasteczku, by codziennie zachwycać się malowniczymi pejzażami. Skalne wierzchołki zagoszczą pod naszym dachem bez względu na to, gdzie znajduje się nasze mieszkanie, jeśli tylko wprowadzimy do aranżacji efektowne plakaty. Kilka chwil, a nasz wystrój zmieni się nie do poznania!