Płatności przez Internet dla sklepu, administracji i banku – jak to działa

Klienci w sklepie internetowym, banku czy placówkach administracji chcą płacić szybko i bezpiecznie, regulując swoje zobowiązania za zakupy online, podatki czy opłaty administracyjne. Dlatego bezpieczne płatności internetowe to dziś kluczowy element sukcesu rynkowego dla wielu sfer biznesu i usług publicznych. Dzięki płatnościom internetowym pieniądze trafią bezpośrednio z konta konsumenta na rachunek odbiorcy. Jak to działa i dlaczego system płatności online jest tak ważny w dzisiejszym cyfrowym świecie?

Wiele  możliwości i gwarancja bezpieczeństwa

Dzisiejsi klienci, decydując się na finalizowanie swoich zobowiązań online, w większości przypadków kierują się możliwością wyboru oraz wygodą takich rozliczeń. Dlatego też większość z nich chce przejść przez proces płatności przez internet szybko, bezpiecznie oraz w sposób spełniający ich oczekiwania.

Klienci e-sklepów biorą pod uwagę nie tylko to, jak duży wybór produktów lub usług oferuje im dany podmiot, ale również to, czy zapewnia on im ulubiony sposób dostawy oraz możliwość dokonania płatności przez Internet w sposób, który uznają za bezpieczny i szybki.  Bardzo często dochodzi do sytuacji, że konsumenci porzucają koszyk, ponieważ widzą, że usługodawca nie oferuje im wygodnego sposobu płatności, do którego są przyzwyczajeni.

Udostępnienie wielu metod płatności bez wątpienia zwiększa szansę sprzedaży. Warto jednak pamiętać, że chodzi tutaj nie tylko o zróżnicowane formy płatności, ale również o bezpieczeństwo transakcji. Wniosek jest jeden -im więcej możliwości płatności ma użytkownik, tym większa szansa sukcesu. Co więcej, odpowiedni system płatności online to znak dla klienta, że usługodawca jest wiarygodny i godny zaufania.

Systemy płatności online, z których korzystamy na co dzień

Większość osób zleca zwykłe codzienne przelewy w ramach systemu Elixir. Pieniądze są więc wysyłane o określonej porze z banku, w którym nadawca przelewu ma konto, na międzybankową sesję rozliczeniową, po czym wędrują one do instytucji bankowej, w której swój rachunek ma odbiorca przelewu, i tam zostają zaksięgowane. Przelew  trwa zazwyczaj kilka godzin, chyba, że płatności przez internet odbywają się za pośrednictwem systemu Express Elixir (przelew natychmiastowy). W tym przypadku przetransferowanie pieniędzy z jednego rachunku na drugi trwa maksymalnie kilka minut. Należy jednak pamiętać, że w większości banków taka usługa jest płatna.

Przelewy dla e-commerce bez pośredników?

Sytuację sklepów internetowych komplikuje dodatkowo korzystanie podczas zakupów online z pośrednika, którym jest jeden z operatorów obsługujących płatności dla e-commerce. Wszelkie informacje o dokonanych transakcjach są przez niego gromadzone przez pewien czas, a następnie dopiero przekazywane zbiorczo do e-sklepu. Dodatkowo kwota należna sprzedawcy jest pomniejszana o prowizję operatora.

Szybkie płatności Paybynet skracają cały proces transakcyjny, ponieważ pieniądze trafiają bezpośrednio z konta nadawcy (kupującego) na rachunek bankowy odbiorcy (sprzedawcy) podczas najbliższej sesji rozliczeń międzybankowych Elixir. Informacje o statusie transakcji przesyłane są do sklepów online przez całą dobę, 365 dni w roku, również w weekendy i święta.

Bezpieczne płatności internetowe w ramach Paybynet są bezpłatne dla dokonujących przelew. Nie płacą za nią również urzędy, natomiast sklepy internetowe uiszczają prowizję, która jest zależna od ich obrotów.