Płyń i skacz po zdrowie – zawody na wodnych dmuchańcach

Już w najbliższą sobotę, 16 lipca, przyjdź do Ośrodka Sportów Wodnych „Dojlidy” przy ul. Plażowej, gdzie wakacyjnym zwyczajem odbędą się zawody na wodnych dmuchańcach – Płyń i skacz po zdrowie.

Impreza wystartuje o godz. 12.00. Godzinę wcześniej rozpoczniemy zapisy, a odprawa przed zawodami zaplanowana jest na godz. 11.45; wszystko w namiocie „Kuriera Porannego”, który współorganizuje z nami przedsięwzięcie.
Zabawa Płyń i skacz po zdrowie polega na pokonaniu szeregu przeszkód ułożonych w jeden tor zlokalizowany tuż przy pomoście naprzeciwko budynku restauracyjnego. Konkurencja jest nadzwyczaj widowiskowa, nierzadko okraszają ją zmagania ściśle wodne; w przypadku wpadnięcia do wody zawodnik ponawia start z miejsca upadku, przy czym konkurencja (bo tak się czasem zmagania nazywa) jest bezpieczna, a sami zawodnicy startują w kapokach.
W zawodach uczestniczyć może maksymalnie 20 zawodników w każdej kategorii wiekowej. Kategorie, w których rozegra się rywalizacja, to:
– dziewczynki w wieku 10-15 lat,
– kobiety w wieku 16 lat i więcej,

– chłopcy w wieku 10-15 lat,
– mężczyźni w wieku 16 lat i więcej.
Zawodnicy zobowiązani są do dostarczenia lub podpisania oświadczenia (niepełnoletni zobowiązani są przekazać zgodę rodzica/opiekuna prawnego) i przekazania go w biurze zawodów. Więcej informacji i regulamin imprezy znajduje się na naszej stronie www.miejskoaktywni.pl. Na pierwszych trzech zawodników w każdej kategorii czekają puchary i nagrody.