„Podlasie Wrestling Cup” – I turniej zapaśniczy już 6 listopada w Białymstoku!

6 listopada w Białymstoku odbędzie się pierwszy Drużynowy Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy pod nazwą „Podlasie Wrestling Cup”. Zawody mają na celu propagowanie zapasów jako dyscypliny olimpijskiej, która to stanowiła jedną z pierwszych konkurencji olimpijskich w starożytnej Grecji. Co ważne polskie reprezentacje w tej dyscyplinie mogą pochwalić się aż 27 medalami olimpijskimi!

– Jesteśmy klubem sportowym skoncentrowanym na wychowywaniu dzieci i młodzieży w duchu sportowej, ale zdrowej rywalizacji. Organizacją Drużynowego Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego „Podlasie Wrestling Cup” chcemy promować  sport w naszym regionie, a głównie zapasy. To doskonała okazja do tego, aby przedstawić województwo podlaskie i miasto Białystok jako przyjazne uprawianiu sportu – mówi Dariusz Ryżykow z KS WSCHÓD Białystok.

Patronat nad turniejem objął Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, multimedalista, olimpijczyk, ikona Polskich Zapasów – Andrzej Supron. Patronat strategiczny objął Urząd Marszałkowski oraz Urząd Miasta Białegostoku, a patronat medialny objęła TVP3 Białystok, Radio Białystok i „Kurier Poranny”.

Uroczystość otwarcia oraz cały turniej uświetnią swoją obecnością przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta Białegostoku, Podlaskiej Federacji Sportu oraz osoby związane ze sportem.

Walczyć będą reprezentacje zapaśników z Polski, Litwy i Ukrainy we wszystkich stylach – w stylu wolnym, klasycznym i zapasach kobiet. Turniej rozpocznie się 6 listopada o godzinie 18.00 w Hali Politechniki Białostockiej przy ulicy Wiejskiej 41.

– Zapasy są znakomitym sportem ogólnorozwojowym, dającym świetną bazę do wielu form aktywności fizycznej, a przede wszystkim przeciwdziałają wadom postawy, promują prawidłowe wzorce zachowań, tolerancję i szacunek wobec przeciwnika, cierpliwość, wytrwałość w dążeniu do celu, punktualność, systematyczność oraz odpowiedzialność za innych. Są to cechy, które w prawidłowy sposób kształtują dzieci i młodzież – mówi Dariusz Ryżykow i dodaje: – Prowadzimy bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży, stawiamy sobie za cel promocję zapasów, zdrowego trybu życia, a przede wszystkim wychowania najmłodszych w idei fair-play poprzez sport.

Zajęcia prowadzą wykwalifikowani, licencjonowani trenerzy zapasów z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi i młodzieżą, są wśród nich multimedaliści Mistrzostw Polski, jak i zawodów międzynarodowych, trenerzy Kadry Narodowej Polski, absolwenci studiów wychowania fizycznego z przygotowaniem pedagogicznym.