Podziel się szafą na Święta w ramach akcji „Pomagam, bo lubię”

Masz zalegające w szafie ubrania, których nie nosisz? Teraz możesz się ich pozbyć, robiąc coś dobrego dla innych! Przyłącz się do akcji „Pomagam, bo lubię”.

„Pomagam, bo lubię” to zbiórka odzieży dla potrzebujących, za którą stoją Izabela Mokrzecka i Rafał Poduch. To właśnie oni wspólnymi siłami koordynują zbiórkę, której finał odbędzie się już w sobotę, 3 grudnia, w całym Białymstoku.

Masz więc jeszcze chwilę, by przygotować mało używane ubrania. Powinny być czyste, w stanie bardzo dobrym lub dobrym. Co potem? W sobotę rano (3 grudnia) wystaw je w worku lub reklamówce przed klatkę, a wolontariusze je zabiorą!

Więcej szczegółów na plakacie w galerii.

Kto skorzysta z zebranej odzieży?

Oczywiście ludzie potrzebujący pomocy – podopieczni organizacji, wspierających uboższych w trudnej sytuacji życiowej.

O zbiórce opowiada pani Izabela Mokrzecka:

Akcja ta miała już miejsce w Białymstoku. Było to parę lat temu. Wtedy to organizator, Rafał Poduch – przy akceptacji organizacji pracujących z bezdomnymi, z rodzinami w trudnej sytuacji życiowej, takich jak: Caritas, Eleos, Ku Dobrej Nadziei, Droga – zebrał przeszło 5 ton odzieży i zabawek od mieszkańców naszego miasta. Rzeczy te przekazane zostały zainteresowanym organizacjom, a w informacji zwrotnej otrzymaliśmy przekaz, że była to jedna z lepiej zorganizowanych logistycznie, ale i jakościowo akcji.

Przez kilka lat w organizatorze gdzieś to siedziało, bo skoro lubi pomagać, a od siebie dodam, że pomaganie jest fajne (i mówię to jako osoba działająca już 23 lata, bo od 10 roku życia.), to czemu by nie kontynuować akcji? „Pech” chciał, że Rafał trafił na mnie i chcąc nie chcąc, dziś tworzymy kolejna edycję tej akcji.

fot-www-lawreszuk-eu-7
Fot. My Way Photography

„Pomagam, bo lubię” wspiera Miasto oraz drużyna Lowlanders

Akcja ma Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Białegostoku oraz dofinansowanie Miasta na przeprowadzenie zbiórki.

Firma East Rent udostępnia nam swoje samochody i ludzi do obsługi akcji, sportowcy z Lowlanders będą w dniu akcji (w swoim pełnym stroju sportowym!) pomagać zbierać dary. Firma PSS Społem Białystok zapewni pączki i kawę – symbolicznie na rozgrzewkę podczas porannej odprawy wolontariuszy, kierowców, osób wspierających akcję. – tłumaczy pani Izabela.

www-lawreszuk-eu-2675
Fot. My Way Photography

Wolontariusze pojawią się tam, gdzie ostatnio, czyli niemal na wszystkich białostockich osiedlach. Stały punkt zbiórki powstał w Szkole Tańca „Sfera Tańca” przy ul. Ryskiej 1 oraz m.in. w przedszkolach.

Podkreślamy też fakt, że chcemy, by były to rzeczy nowe, w stanie bardzo dobrym bądź dobrym. Bo w pomaganiu ważne jest to, by robić to szczerze, dając drugiej osobie w okresie przedświątecznym coś od siebie. Fajnie jest mieć świadomość, że faktycznie pomagamy, że myślimy o tych ludziach i że traktujemy ich tak, jak sami chcielibyśmy być potraktowani. – dodaje pani Iza.

My całym sercem popieramy akcję i zachęcamy do wystawiania przed swoje klatki niepotrzebnych już ubrań. Jeśli mieszkacie w domu – na plakacie znajdziecie punkty zbiórki w dzielnicach willowych.

Zdjęcia pochodzą ze specjalnej sesji, które udostępniła nam pani Izabela – autorzy zdjęć: Magda i Paweł Ławreszuk z My Way – Photography.