Pomóż białostockim projektom zdobyć pieniądze w akcji Lechstarter!

Codziennie do 8 maja można głosować na dwa świetne projekty z Białegostoku w programie Lechstarter. To walka o duże granty pieniężne na realizację projektów miejskich, które zdobędą największą ilość głosów od internautów.

O co chodzi?

Lechstarter powstał z myślą o polskich miastach i ludziach w nich mieszkających. To platforma, na której można było zgłaszać różne projekty, dzięki którym nasze miasta zmienią się na lepsze. A co to dokładnie chodzi? O to, żeby zmieniać miejsca brzydkie na ładne, betonowe pustynie zastąpić zielenią, nudne dzielnice wypełnić życiem. Czyli o to, żeby nam wszystkim żyło się ładniej, wygodniej i  mądrzej.

NGOsy, ruchy miejskie, wspólnoty mieszkaniowe i inne podmioty prawne zgłaszały do programu swoje projekty na zmiany w ich najbliższym otoczeniu. Łącznie nadesłano prawie 300 wniosków pokazujących, jak w fajny, niestandardowy sposób można zmieniać polskie miasta.

Spośród 300 nadesłanych wniosków jury wyłoniło 45 najciekawszych projektów, które trafiły do ogólnopolskiego głosowania internautów.

Jak głosować?

To bardzo proste! Codziennie aż do zakończenia plebiscytu każdy może oddać aż dwa głosy: po jednym na projekt z dwóch kategorii grantów (100 000 zł lub 50 000 zł). Projekty z największą liczbą głosów wygrywają i zostaną zrealizowane. Dokładne zasady akcji w Regulaminie na stronie organizatora.

Do zdobycia jest 5 Grantów po 100 tys. złotych  oraz 10 Mikrograntów po 50 tys. złotych, a więc jest o co walczyć!

Białostockie projekty

Walka o Mikrogrant 50 tys. zł

BezDom Kultury | wspólne dobro pomiędzy blokami

Białystok, Palmowa 2

Idea

BezMiar kultury – 5 szaropastelowych białostockich blokowisk – 5 drewnianych scen między blokami – szczególny udział najbliższych sąsiadów – warsztaty, koncerty, potańcówki, spektakle, wspólny czas.

Projekt ma dużą szansę, bo jest obecnie na 11 miejscu. Warto głosować codziennie i zachęcać do tego znajomych, by na koniec głosowania (8 maja) projekt był na pewno w zwycięskiej dziesiątce.

Walka o Grant 100 tys. zł

Biała Czysta Kulturalna | | rzeka dla mieszkańców

Białystok, Palmowa 2

Idea

Na tratwie-scenie unoszącej się na rzece Biała w Białymstoku odbywać się będą koncerty, pokazy i przedstawienia. Będzie to wstęp do rewitalizacji rzeki Białej i odzyskania jej dla miasta i mieszkańców.

Ten równie ciekawy projekt ma już mniejsze szanse, ponieważ Grantów 100 tys. zł jest tylko 5, a w tej chwili jest on na 13 miejscu. Jednak wszystko się może zdarzyć! Głosujmy, być może się uda wskoczyć do pierwszej piątki!

Głosować można tutaj: http://lechstarter.urbanforms.org/ranking (wystarczy przełączyć pomiędzy grantami, by znaleźć odpowiedni projekt walczący o daną sumę).

Codziennie można oddawać po jednym głosie na większy i mniejszy grant. Głosowanie trwa do 8 maja do godziny 14:00.

My na pewno będziemy głosować codziennie! Was też zachęcamy!