Popularne i sprawdzone ozdoby urodzinowe dla dzieci

Urodziny, każdego dziecka to wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Organizując przyjęcie trzeba skupić się na kilku ważnych kwestiach. Malucha z pewnością najbardziej zadowolą prezenty, ale nie mniej istotne jest zadbanie o odpowiednie dekoracje. To dzięki nim utworzy się fantastyczna atmosfera.

 

Motyw przewodni

Oferty rynku bardzo się rozwinęły, dlatego z pewnością każdy znajdzie najlepsze rozwiązania dla siebie. Jednak ilość możliwych rozwiązań często może wręcz przytłoczyć, dlatego w pierwszej kolejności trzeba wybrać jakiś motyw przewodni. Powinien on się przewijać na wszelkich dekoracjach. Dobrze jest, aby było to coś to szczególnie interesuje solenizanta i sprawi mu przyjemność. Tematem może być dosłownie wszystko np. ulubiona bajka, zwierzątko czy hobby.

Sprawdzone ozdoby i dekoracje

Oczywiście na żadnym przyjęciu urodzinowym nie może zabraknąć balonów. Można je umieścić w różnych miejscach, nie tylko pod sufitem. Kreatywność jest mile widziana. Warto wybrać balony w kolorach, które najlepiej pasują do głównego motywu, można także zdecydować się na fantastyczne nadruki np. z ulubionymi bohaterami bajki itd. Ciekawym rozwiązaniem są balony przezroczyste, które można wypełnić wybranymi materiałami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie przystroić balony np. za pomocą markerów czy innych elementów do doklejenia. Można też wykonać specjalny baldachim z balonów lub na ścianie wykonać z nich cyfrę odpowiadającą liczbie lat solenizanta.

Kolejną dekoracją, która powinna się pojawić na każdym dziecięcym przyjęciu są serpentyny. Dzieci je uwielbiają! Wystarczy przyczepić pod sufitem kilka serpentyn w ten sposób, aby swobodnie opadały.

Kolejnym pomysłem, który świetnie się sprawdzi są papierowe talerzyki i sztućce z wybranym motywem. Są one dostępne w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Pozostałe dekoracje stołu także mają znaczenie. Dobrze jest użyć pasujących kubeczków jako wazonów na kwiaty. Aby uniknąć przesycenia, warto ułożyć większe talerze w jednym kolorze, a na nie ustawić talerze wzorzyste. Z pewnością przydadzą się także serwetki, które warto poskładać w ciekawy sposób lub wyciąć z nich wybrany kształt. Na stole dobrze jest tez poukładać zabawki i figurki, które pasują do motywu.

Inne możliwości

Oprócz najbardziej popularnych dekoracji warto także zdecydować się na dodatki, które świetnie wpasują się w całość. Ciekawym pomysłem jest np. girlanda, którą można powiesić nad stołem. Z powodzeniem można ją wykonać samodzielnie. Niektórzy decydują się także na ozdobienie stołu zdjęciami solenizanta w ciekawych rameczkach. Jest to z pewnością rozwiązanie, obok którego goście nie przejdą obojętnie.

Organizując przyjęcie urodzinowe dla dziecka nie ma praktycznie, żadnych ograniczeń. Warto dać się ponieść kreatywności, aby stworzyć wspaniałą atmosferę i sprawić, że dziecko oraz goście będą się świetnie bawić. Warto też zamówić w ulubionej cukierni tort, który motywem lub kolorem będzie wpasowywał się w ogólny motyw.

Więcej informacji znajdziesz na Pantalerzyk.pl