Pora na narty. Trasy biegowe już otwarte!


fot. TVP Białystok

Dzięki sprzyjającej pogodzie i kilkudniowemu, intensywnemu sztucznemu naśnieżaniu wczoraj (4 stycznia) uruchomiona została narciarska trasa biegowa nad zalewem w Dojlidach (ul. Plażowa). 

Wypożyczalnia czynna będzie codziennie w godz. 10-18. Pętla o długości ok. 600 m – doskonała i dla początkujących, i dla osób już lepiej jeżdżących – wyznaczona jest wzdłuż plaży. W wypożyczalni nart znajduje się 100 kompletów nart w rozmiarach już od 100 do 195 cm (i 120 par butów w rozmiarach 28-47,5).

Bilet normalny za wypożyczenie kompletu narciarskiego (narty z wiązaniami + buty narciarskie + kijki narciarskie) kosztuje 9,00 zł za 60 min. (każde kolejne 10 minut za dopłatą 1,00 zł).

Bilet ulgowy (przysługuje: dzieciom do lat 7, osobom uczącym się w szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych, uczelniach wyższych, które nie ukończyły 26. roku życia oraz osobom, którym z mocy przepisów o emeryturach i rentach przyznano prawo do świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia emerytalnego lub renty) kosztuje 6,00 zł za 60 min. (każde kolejne 10 minut dopłata 0,70 zł).

Stan trasy i aktywność można obserwować dzięki kamerze, z której podgląd dostępny jest na stronie www.miejskoaktywni.pl.