Poranna pielęgnacja twarzy – zobacz, na co zwrócić uwagę

Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy to jedna z rzeczy, które pomogą ci odpowiednio zadbać o cerę i przy okazji dobre samopoczucie. Jak robić to dobrze? Jakich kosmetyków warto używać? O tym oczywiście w tekście.

Dbanie o skórę to codzienny poranny rytuał pielęgnacyjny większości kobiet. Pozwala przygotować skórę na nałożenie makijażu oraz zabezpieczyć ją przed czynnikami zewnętrznymi, na które jest narażona przez cały dzień. Odpowiednia poranna pielęgnacja zapewni ochronę skóry i dobre sampoczucie.

Ważne, by wiedzieć, w jakiej kolejności wykonywać zabiegi pielęgnacyjne oraz jakich kosmetyków używać.

Kolejność pielęgnacji

Poranna pielęgnacja powinna zaczynać się od oczyszczenia skóry. Wydawać by się mogło, że skoro wieczorem umyliśmy twarz, to rano nie ma już takiej potrzeby. Niestety – nasza skóra nawet w nocy produkuje sebum, którego warto się pozbyć, tak samo jak roztoczy czy kurzu znajdujących się na pościeli oraz kremów czy olejków nałożonych wieczorem.

Dlatego dzień zacznij od umycia twarzy żelem, następnie delikatnie osusz twarz ręcznikiem. Użyj toniku, rozpryskując go po twarzy atomizerem lub nakładając płatkiem kosmetycznym.

Po oczyszczeniu i tonizacji czas na nawilżenie i odżywienie. Tu potrzebne będą odpowiednie kosmetyki na dzień. Krem pod oczy i krem do twarzy – oczywiście najlepiej z wysokim filtrem UV. Nakładaj je delikatnymi okrężnymi ruchami w odpowiednie miejsca. Krem do twarzy warto stosować także na szyję i dekolt. Ostrożne wklepywanie i masaż pomogą kremom dobrze się wchłonąć, działają też relaksacyjnie.

Dwa-trzy razy w tygodniu warto wykonać peeling twarzy oraz zastosować serum odpowiednie do rodzaju cery.

Tak przygotowana skóra jest gotowa, by stawiać czoła całodziennym wyzwaniom. Jeśli nie musisz – nie wykonuj mocnego makijażu, by oszczędzić twarzy ciężkich kosmetyków i zatykania porów.

Jakie kosmetyki wybrać?

Oczywiście najlepszym wyborem będą kosmetyki naturalne. Obecny trend na ekopielęgnację jest jak najbardziej przyjazny dla naszej skóry. Kosmetyki deklarowane jako naturalne w swoim składzie zawierają minimalne ilości sztucznych składników – najczęściej są to substancje niezbędne do zachowania trwałości kosmetyków.

Warto dobierać rodzaj kosmetyków do swojej cery. Tłusta, sucha, mieszana? Wrażliwa, skłonna do podrażnień, a może z przebarwieniami? Do każdego typu skóry można dobrać odpowiednie kosmetyki na dzień – te oczyszczające, jak i nawilżające, odżywcze i regenerujące, a także te do zadań specjalnych, np. walki z przebarwieniami.

Dobrych kosmetyków naturalnych warto szukać w małych polskich firmach, takich jak np. eeny meeny. Marka przykłada szczególną wagę do tego, by w jej kosmetykach minimum 98,2% surowców było pochodzenia naturalnego, a zawartość ta obliczana jest zgodnie z międzynarodową normą ISO 16128. Jeśli zależy ci na kosmetykach bez parabenów, silikonów, olejów mineralnych oraz syntetycznych barwników, to warto wybrać eeny meeny.