Porządek w torebce, dzięki etui na dokumenty


Photo by cottonbro from Pexels

Prawo jazdy, dowód osobisty, karta kredytowa – to tylko niektóre dokumenty, które nosimy przy sobie niemal wszędzie. Bez porządnego etui na dokumenty bardzo często szukamy ich po całej torebce i nie potrafimy znaleźć. Niektórzy noszą większość dokumentów w portfelu, jednak często wygląda to nieestetycznie szczególnie, jeżeli owych dokumentów posiadamy naprawdę dużo. Jak wybrać dobre etui na dokumenty, które z jednej strony pozwoli zachować porządek, z drugiej zaś będzie swoistą ozdobą?

Dokumenty pod kontrolą

Na początek należy zastanowić się, ile rzeczywiście dokumentów nosimy przy sobie i czy wszystkie są nam potrzebne? Podstawowe, takie jak dowód osobisty, prawo jazdy, karta do bankomatu czy karta ubezpieczenia zdrowotnego rzeczywiście lepiej zawsze mieć przy sobie, bez względu na to dokąd i po co idziemy. Tymczasem karta rabatowa do różnego rodzaju sklepów, karta do biblioteki lub innego rodzaju dokumenty, których używamy sporadycznie, mogą z powodzeniem pozostać w domu. Wszystko po to, aby nie ryzykować ich zgubienia przy każdej okazji. Dodatkowo duża ilość dokumentów, którą nosimy przy sobie, nie wygląda elegancko i estetycznie. Jeżeli zdecydujemy, które karty musimy zawsze posiadać w torebce, możemy wybierać etui na dokumenty. Liczba zakładek powinna być o kilka większa niż ilość dokumentów, które zawsze chcemy mieć przy sobie. Wszystko po to, aby móc do nich włożyć brakujące dokumenty wtedy, gdy będą naprawdę potrzebne.

Naturalne czy kolorowe?

Kwestia wyboru oprawy graficznej etui na dokumenty jest bardzo indywidualna. Zależy ona bowiem przede wszystkim od naszego gustu i potrzeb. Jeżeli stawiamy na eleganckie rozwiązanie, a do tego nasza torebka zawsze jest jednokolorowa, dobrze jest wybrać etui na dokumenty w stonowanych barwach, takich jak szarość, czerń czy granat. Etui na dokumenty powinno być wykonane ze skóry bądź zamszu, co doda mu elegancji. Dodatkowo eleganckie etui na dokumenty zwykle jest stosunkowo cienkie, dlatego w tym przypadku dokładnie należy przemyśleć dobór kart potrzebnych na co dzień. Tymczasem panie, które stawiają na luźniejsze stylizacje, mogą dowolnie eksperymentować z kolorami etui na dokumenty. Mogą być to także wzorzyste, wesołe modele. Ważne jednak, aby pasowały do torebek, które na co dzień nosimy. Etui nie musi być wykonane z eleganckich, skórzanych bądź imitujących skórę materiałów. Pamiętajmy jednak, że im lepszej jakości materiał wybierzemy, tym dłużej etui na dokumenty może nam posłużyć. Stawiajmy więc na rozwiązania długoterminowe nawet, jeżeli oznaczają one nieco wyższą cenę.