Potańcówka pod parasolkami

Pod koniec wakacji – 29 sierpnia – ulica Jana Kilińskiego zamieni się w salę taneczną. Miasto Białystok zaprasza mieszkańców do wspólnego pożegnania wakacji.

Na ulicy Kilińskiego w Białymstoku zostanie zorganizowana miejska potańcówka. Taneczna zabawa rozpocznie się o godz. 18.00 i potrwa do godz. 21.30. Wystąpi Live Orkiestra. W repertuarze znajdą się piosenki popowe, rockowe, z dwudziestolecia międzywojennego.

– Potańcówki na powietrzu cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować kolejną, tym razem na pożegnanie lata. W ostatnią niedzielę sierpnia zapraszam do wspólnej zabawy mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Poprzednia potańcówka odbyła się 27 czerwca w Ogrodzie Branickich, w ramach Dni Miasta Białegostoku. Na parkiecie bawili się młodsi i starsi białostoczanie.

Obecnie ulicę Kilińskiego zdobi instalacja składająca się z 450 kolorowych parasolek na specjalnie przygotowanych konstrukcjach, która wieczorami jest efektownie podświetlana. Letnia dekoracja ulicy Kilińskiego będzie cieszyć białostoczan i turystów do końca wakacji.

Kamila Bogacewicz

za: bialystok.pl