Powiedz „NIE” nowotworom – dzień otwarty w FCMed

12 listopada (sobota) w godzinach od 10.00 do 14.00 zostanie zorganizowany kolejny z cyklu – Dzień Otwarty w FCMed. Tym razem jednak na wszystkich chętnych czekać będą już nie tylko specjaliści rehabilitacji, którzy za darmo skonsultują dzieci i dorosłych pod kątem wad postawy czy dolegliwości w obrębie kręgosłupa, ale także onkolodzy. Będzie tez można za darmo wykonać badanie USG jamy brzusznej.

Tego dnia Familijne Centrum Medyczne Fundacji „Pomóż Im” będzie prowadziło darmowe badania USG jamy brzusznej w kierunku wczesnego wykrywania zmian nowotworowych zarówno u dzieci jak i dorosłych. Dodatkowo, na pacjentów czekać będą także specjaliści onkolodzy – dziecięcy oraz osób dorosłych, z którymi bezpłatnie będzie się można skonsultować w przypadku występowania niepokojących objawów lub zmian wykrytych w trakcie badania.

Ponadto, do dyspozycji pacjentów – zarówno tych dorosłych jak i najmłodszych – będą również fizjoterapeuci z działającego w FCMed Ośrodka Rehabilitacji im. Sue Ryder. Można zgłosić się na badania pod kątem diagnozowania wad postawy u dzieci i młodzieży. Na specjalistyczną i fachową poradę może też liczyć każdy, kto cierpi na bóle kręgosłupa. Eksperci FCMed skonsultują i wskażą dalsze postępowanie diagnostyczne lub rehabilitacyjne.

Ze względu na czterogodzinny czas przyjęć tego dnia, liczba miejsc zarówno jeśli chodzi o badania USG jak i konsultacje specjalistyczne będzie ograniczona. Dlatego aby wziąć udział w darmowym dniu otwartym należy się przedtem zarejestrować pod numerami telefonu: 85 67 77 022 lub tel. kom.: 663 129 009.

Wydarzenie jest już kolejnym z cyklu planowanych co miesiąc bezpłatnych akcji realizowanych przez FCMed. Poprzedni „dzień otwarty” odbył się miesiąc temu -15 października i spotkał się ze znacznym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Białegostoku. Wzięło w nim udział ponad 40 osób. Niestety ze względu na ograniczony czas, była to maksymalna liczba pacjentów, jacy mogli zostać przebadani przez specjalistów z Familijnego Centrum Medycznego.

Co ciekawe, listopadowa akcja jest jednym z elementów „Miesiąca Dobroczynności” – przedsięwzięcia organizowanego nieprzerwalnie od 3 lat przez Fundację „Pomóż Im”, którego celem jest pokazanie, że pomaganie nie wymaga wysiłku i można to robić niejako przy okazji. Biorąc udział w tym szczególnym dniu otwartym można zatem pomóc podopiecznym hospicjum wrzucając do puszki symboliczną złotówkę, która znajdzie się w rejestracji FCMed, a przede wszystkim więc pomóc też sobie, poddając się specjalistycznym badaniom za darmo.

Dzień otwarty – sobota 12 listopada,  w godzinach od 10.00 do 14.00. Familijne Centrum Medyczne Fundacji „Pomóż Im”, Białystok, ulica Ciołkowskiego 88J.