Powiększanie ust – jeden krok do pięknych, pełnych warg

Wypełnianie i korekta symetrii ust jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. To prosta, niedroga procedura, a przynosi świetne rezultaty na krótko po zabiegu.

Nie ma tajemnicy w tym, że wraz z wiekiem nasza skóra traci jędrność i nawilżenie. Sprawa tyczy się także naszych ust, które tracą młody wygląd, stając się cieńszymi i mniej nawilżonymi. Na pomoc przychodzi kwas hialuronowy, który działa na usta jak cudowne remedium.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest idealnym wypełniaczem ust. Po pierwsze, naturalnie występuje on w naszym organizmie. Jego rolą jest wiązanie ze sobą cząsteczek wody, co sprawia, że nasza skóra jest nawilżona i jędrna. Wstrzyknięcie go w zmarszczki czy w wargi przynosi właśnie taki efekt w tych obszarach – skórze przywrócone jest nawilżenie. Nie istnieje także ryzyko, że kwas nas uczuli lub zostanie odrzucony przez nasze tkanki, z tego też powodu wypełnianie ust właśnie tą substancją jest bardzo bezpieczne.

Co najważniejsze, kwas jest rozkładany przez nasz organizm, przez co efekty zabiegu nie są permanentne. Oczywiście, problematyczne może być to, że zabieg ten trzeba powtarzać, by utrzymać pożądany efekt, jednak z drugiej strony, potencjalne negatywne skutki zabiegu (takie jak nienaturalny wygląd warg czy złe rozłożenie kwasu w ustach) nie będą z nami na stałe. Przyjmuje się, że w zależności od naszych predyspozycji i stylu życia, zabieg wypełniania ust możemy powtarzać do pół roku do roku.

Jak wygląda zabieg wypełniania ust?

Cały zabieg jest krótki – trwa zazwyczaj do 15 minut. Lekarz najpierw wstrzykuje wcześniej ustaloną dawkę kwasu w wargi, a następnie wykonuje masaż, by rozprowadzić kwas równomiernie. Umiejętnie wykonany, zabieg powiększania warg daje nam naturalny efekt pełnych i symetrycznych ust. Samo wstrzykiwanie kwasu może powodować ból, dlatego możemy zdecydować się także na znieczulenie w formie maści.

Jakie mogą być skutki uboczne tego zabiegu?

Do typowych skutków ubocznych możemy zaliczyć: boleść ust i okolic, zaczerwienienie i opuchlizna, zasinienia czy krwiaki. Mniej typowymi, z którymi należy zgłosić się do lekarza są na przykład grudki lub nierówność ust.

Należy pamiętać by dzień po zabiegu unikać wizyt na basenie, solarium czy saunie. Na tydzień po zabiegu należy odstawić alkohol czy papierosy, a także intensywny wysiłek fizyczny. Poza tym, możemy funkcjonować zupełnie normalnie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź https://drmarcinnowak.pl/oferta/modelowanie-powiekszanie-ust/.