Powstanie pierwszy wodny plac zabaw w Białymstoku

Do końca przyszłego roku powstanie pierwszy wodny plac zabaw w naszym mieście. Będzie znajdował się w Parku Konstytucji 3 Maja, czyli niedaleko zoo.

W tym miejscu istnieje już tradycyjny plac zabaw z drewnianymi urządzeniami do zabawy i rekreacji. Zostanie on rozbudowany o nowe elementy – urządzenia wodno-edukacyjne, a więc zdecydowanie zyska na atrakcyjności.

Do nowych urządzeń zostanie podłączona woda. Mali białostoczanie będą mogli z nich korzystać przez blisko pięć ciepłych miesięcy w roku i obserwować ich funkcjonowanie. Dzięki temu pobudzą swoją wyobraźnię, zwiększą wrażliwość i kreatywność.

Różne sfery dla dzieci w różnym wieku

Wstępne plany są takie, by wodny plac zabaw został podzielony na różne strefy. Będą one dostosowane do wieku dziecka, powstanie np. strefa dla najmłodszych, starszych czy rodzinna. Plac będzie wyposażony w monitoring, elementy tzw. małej architektury oraz stojaki rowerowe.

Na placu zabaw zamontowana będzie także bezobsługowa parkowa toaleta. Całość powinna być gotowa do końca 2018 roku.

Obecnie Miasto szuka wykonawcy, który zaprojektuje pierwszy w Białymstoku wodny plac zabaw

Po przedstawieniu koncepcji Miasto wybierze urządzenia, które zostaną zamontowane w Białymstoku.

Wyłoniony w przetargu wykonawca zajmie się opracowaniem koncepcji, kompletnej dokumentacji projektowej oraz uzyskaniem niezbędnych dokumentów (np. opinii, decyzji, pozwolenia na budowę). Na przygotowanie koncepcji będzie miał 30 dni, projektu – 4 miesiące od dnia podpisania umowy. Oferty do przetargu można składać do 9 października.

Pozostaje nam więc tylko czekać na wybór wykonawcy i powstanie nowej atrakcyjnej strefy w naszym mieście!

Informacje: www.bialystok.pl, zdjęcie poglądowe