Pożegnanie lata z Akcentem ZOO

Koniec września to czas na pożegnanie z latem. Z tej okazji prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zaprasza mieszkańców miasta na piknik ekologiczny, który odbędzie się w sobotę, 23 września.    

W pierwszy dzień kalendarzowej jesieni, 23 września, mieszkańcy Białegostoku będą mogli pożegnać lato na Pikniku Ekologicznym „Pożegnanie Lata z Akcentem ZOO”. W Parku Konstytucji 3 Maja, przy Akcencie ZOO od strony Pomnika 42 Pułku Piechoty, na uczestników będzie czekało mnóstwo atrakcji. W programie znalazły się warsztaty plastyczne z wykorzystaniem surowców wtórnych i eksperymenty z „szalonymi naukowcami” w ramach Kampanii Edukacyjnej Akcja Re!Generacja. Będzie też wytwórnia papieru czerpanego, konkursy z nagrodami oraz „plener malarski” dla najmłodszych. Piknik będzie trwał od godz. 10.00 do 14.00.

Serdecznie zapraszam na to wydarzenie. Prawdopodobnie będzie to jedna z ostatnich okazji do spędzenia czasu na plenerowym festynie miejskim, tym bardziej zachęcam całe rodziny do udziału  w tej zabawie – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

O godz. 13.00 można będzie obejrzeć ekologiczny spektakl Teatru Katarynka. W trakcie festynu zostanie także podsumowana Akcja Edukacyjna „Bez stresu dla środowiska”, a zwycięskie szkoły i przedszkola otrzymają nagrody.

 

aut.Anna Kowalska

 

za:bialystok.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.