Poznaj niezwykły świat teatru lalek i wykonaj upominki dla babci i dziadka #BEZPŁATNE

Czym różnią się od siebie pacynki, marionetki i kukiełki oraz jak wprawić je w ruch? Odpowiedzi na te pytania znajdą dzieci, które wezmą udział w rodzinnym spotkaniu w białostockich Centrach Handlowych Auchan w sobotę 20 stycznia. Dodatkowo mali uczestnicy wspólnie z aktorami teatru lalek zagrają w przedstawieniu, a podczas warsztatów kreatywnych wykonają kukiełki i laurki dla babć i dziadków. Wstęp wolny.

„Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie, chodził tę rzepkę oglądać co dzień. Wyrosła rzepka jędrna i krzepka, schrupać by rzepkę z kawałkiem chlebka”! Tak zaczyna się znany dzieciom, rodzicom i dziadkom wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka”.  Podczas rodzinnych spotkań z okazji Dni Babci i Dziadka w białostockich Centrach Handlowych Auchan, dzieci poznają niezwykły świat teatru lalek i będą mogły zagrać w przedstawieniu.

Opowieści o teatrze lalek

Jak wygląda praca w teatrze lalek? Czym różnią się od siebie pacynki, marionetki i kukiełki? Jak wprawić je w ruch? Jakie inne zadania ma aktor teatru lalek? Na te i inne pytania odpowiedzą aktorzy, którzy od wielu lat kreują historie w teatrze lalek. W Centrum Handlowym Auchan Hetmańska będzie to Mateusz Mikosza, a w Centrum Handlowym Auchan Produkcyjna – Honorata Mierzejewska Mikosza.

Podczas spotkań mali uczestnicy poznają podstawy animacji i będą mogli spróbować swoich sił w kreowaniu ruchu teatralnych lalek. Wspólnie z aktorami odegrają przedstawienie „Rzepka” na podstawie wiersza Juliana Tuwima. Nie zabraknie wesołej zabawy.

Stwórz własną kukiełkę i laurkę dla babci i dziadka

Spotkaniom z teatrem lalek będą towarzyszyły warsztaty lalkarskie. Pod okiem animatora dzieci wykonają kukiełki, które będzie można potem zabrać do domu i odgrywać własne przedstawienia.

Z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka dzieci będą mogły również wykonać bajecznie kolorowe laurki dla babci i dziadków. Taki niepowtarzalny upominek z pewnością wywoła uśmiech na twarzy obdarowywanych.

Rodzinne spotkanie z teatrem lalek i warsztaty kreatywne odbędą się 20 stycznia w Centrum Handlowym Auchan Hetmańska przy ulicy Hetmańskiej 16 oraz w Centrum Handlowym Auchan Produkcyjna przy ulicy Produkcyjnej 84 od godziny 12.00 do godziny 18.00. Wstęp wolny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.