Problem z wypadającymi włosami? Sprawdź nasze sposoby

Kłopoty z wypadającymi włosami mogą mieć różne podłoże. Bez względu na przyczynę warto wiedzieć, jak sobie z tym poradzić lub w porę zapobiec, gdy tylko zauważymy pierwsze symptomy. W tekście kilka skutecznych porad.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Jeśli zauważyłaś u siebie problem z wypadającymi włosami, to znak, że w twoim organizmie coś się dzieje. Być może jest po prostu osłabiony, a może przyczyna jest inna, np.:

  • stres,
  • zaburzenia hormonalne,
  • niedobór witamin i pierwiastków,
  • choroby skóry głowy, z którymi współistnieje wypadanie włosów (np. łojotokowe zapalenie skóry głowy, łysienie androgenowe, łupież, grzybica).

Jeśli martwisz się, że twoje wypadanie włosów może mieć poważną przyczynę, warto skonsultować się z odpowiednim specjalistą, np. trychologiem lub dermatologiem, a w pierwszej kolejności choćby lekarzem rodzinnym.

Jak radzić sobie z wypadającymi włosami samodzielnie?

Warto zwrócić uwagę na sposób pielęgnacji włosów w czasie mycia i po nim. Czasem włosy wypadają przez zwyczajną łamliwość, której sprzyja mocne tarcie włosów podczas wycierania. Jeśli zauważyłaś, że włosy wypadają przy czesaniu po ich umyciu, warto zastosować preparat ułatwiający rozczesywanie.

Wypadaniu włosów może zapobiegać też zdrowa dieta, bogata zwłaszcza w zieleninę. Dlatego natkę pietruszki, świeżą bazylię czy sałatki na bazie różnych sałat warto jeść częściej niż 2-3 razy w tygodniu. Można posiłkować się też piciem herbaty z pokrzywy lub skrzypu polnego.

Oczywiście kiedy masz już prawdziwy kłopot z wypadaniem włosów, dieta i picie ziół nie zadziałają od razu. Warto wtedy posiłkować się specjalnymi preparatami na wypadanie włosów, np. dedykowanymi do tego problemu szamponami i odżywkami.

Odżywka z biotyną – skuteczna na wypadanie włosów!

Jednym z kosmetyków godnych polecenia jest odżywka Biotynox, którą można używać razem z szamponem z tej samej linii. Czym wyróżnia się odżywka? Zawiera aż 22 specjalistycznie dobrane składniki aktywne, w tym innowacyjną formułę Bioxynium Complex TM. Udowodniono, że jej wielokierunkowe działanie zapobiega wypadaniu włosów, dodaje gęstości, wzmacnia i regeneruje włosy.

Warto dodać, że kosmetyk przeznaczony jest do każdego rodzaju włosów. Sprawdzi się zwłaszcza w przypadku tych suchych, skłonnych do wypadania i plątania, zniszczonych oraz farbowanych. Kondycjonuje włosy i ułatwia ich rozczesywanie.

Skuteczność kosmetyków do włosów Biotynox została potwierdzona w badaniach aplikacyjnych i aparaturowych. Jeśli chodzi o wypadanie włosów – aż 68% badanych zaobserwowało zmniejszone wypadanie włosów. Dodatkowo 72% badanych stwierdziło, że włosy odzyskały gęstość, a 80% badanych wskazało na poprawę stanu skóry głowy.

Jak widać, kiedy domowe sposoby nie są wystarczające, oprócz zgłoszenia się do specjalisty, warto wypróbować profesjonalne, dedykowane wypadającym włosom kosmetyki.