Przedłużane rzęsy – fakty i mity

przedluzanerzesy-faktyimity-scaled

Zabieg przedłużania rzęs zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Obecnie jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów upiększających, na jakie decydują się kobiety. Wiąże się to z ciągle powstającymi mitami, które dotyczą procedur zabiegu, a także dbania o przedłużane rzęsy wraz z używaniem odżywki do rzęs.

Na czym polega zabieg przedłużania rzęs?

Przedłużanie rzęs to sposób na długie rzęsy, które jednocześnie są zadbane i dobrze prezentują się wizualnie. Pozwala na trwałe przedłużanie rzęs, a efekt utrzymuje się przez kilka tygodni, w zależności od wybranej metody. Zabieg wymaga precyzji i ostrożności, a także dużych umiejętności. Polega na dokładnym doklejaniu włosków do naturalnych rzęs. Włoski mogą być wykonywane z różnych materiałów, zarówno naturalnych, jak i syntetycznych.

Umiejętnie przeprowadzony zabieg pozwala na uzyskanie efektu indywidualnie dopasowanego do danej osoby. Przedłużane rzęsy dla wielu kobiet przynoszą lepszy efekt, niż malowanie ich tuszem do rzęs, a oprócz tego pozwalają na zaoszczędzenie czasu, dodatkowo używanie odżywki do rzęs może je wspomóc. Kliknij tutaj, aby poznać więcej informacji o tym jak działa odżywka do rzęs.

Przedłużane rzęsy – fakty i mity

Przedłużanie rzęs staje się coraz popularniejszym zabiegiem. Nie wszyscy jednak posiadają o nim odpowiednią wiedzę, co sprzyja powstawaniu i powielaniu mitów. Często informacje udostępniane przez osoby, które nie mają doświadczenia w kwestii przedłużanych rzęs, nie pokrywają się z prawdziwymi informacjami.

Jakie są najczęściej powielane mity dotyczące przedłużanych rzęs?

– Przedłużane rzęsy powodują osłabienie naturalnych rzęs – Nie jest to prawdziwe twierdzenie, pod warunkiem, że przedłużone rzęsy zostały odpowiednio dobrane. Aplikowane rzęsy nie mogą być za długie ani za ciężkie.

– Przedłużanie rzęs spowoduje wypadanie naturalnych rzęs – To również nie jest prawda, o ile zabieg został przeprowadzony przez profesjonalistów. Ważny jest wybór odpowiedniej, znającej się na temacie osoby. Zapewnia to gwarancję, że przy przedłużaniu nie ucierpią naturalne rzęsy. Sposobem na zadbanie o nie jest odżywka do rzęs. Jej stosowanie zapewnia codzienną pielęgnację.

– Zawsze sztuczny wygląd – Przeciwnicy przedłużanych rzęs często wykorzystują ten argument, nie zdając sobie sprawy, że jest całkowicie błędny. Dobór odpowiednich rzęs oraz techniki sprawia, że przedłużane rzęsy mają naturalny, zdrowy wygląd.

– Sztucznych rzęs nie można myć – Jest to nie tylko mit, ale również poważny błąd. Rzęsy nie powinny być moczone jedynie kilkadziesiąt godzin po zabiegu. Po kilku dobach stają się wodoodporne, a przedłużane rzęsy należy myć delikatnym płynem. Pozwala to na zapewnianie im codziennej higieny. Płyn usuwa nadmiar sebum oraz resztki kosmetyczne.

– Przedłużane rzęsy niszczą wzrok – Z takim stwierdzeniem często spotykają się osoby, które chcą przedłużyć rzęsy po raz pierwszy. Nie jest to prawdziwa informacja. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg nie ma żadnego wpływu na wzrok. Specjaliści dobierają metody, a także długość i grubość rzęs w taki sposób, by nie opadały w kierunku oczu, przez co nie mają na nie wpływu.

odzywkadorzes-pomocdlarzes-scaled

Z czego wynika powstawanie mitów na temat przedłużanych rzęs?

Mity na temat zabiegu przedłużania rzęs tworzą przede wszystkim osoby, które nie mają odpowiedniej wiedzy. Często można spotkać negatywne opinie osób, które nie są zadowolone z zabiegu, z powodu złych doświadczeń. Należy pamiętać, by zawsze wybierać sprawdzone, profesjonalne osoby, które znają się na przedłużaniu i zagęszczaniu rzęs. Pozwala to uniknąć nieprzyjemności związanych z nieumiejętnie przeprowadzonym zabiegiem oraz źle dopasowanej odżywce do rzęs, jeśli chcesz poznać dodatkowe informacje na ten temat to zobacz tutaj.

Przedłużane rzęsy mogą wzbudzać również pewną nieufność. Ich przedłużanie staje się coraz popularniejszym zabiegiem, jednak nadal sporo osób nie zna go od strony praktycznej. Powoduje to powielanie przedawnionych i nieaktualnych informacji, na przykład o bardzo starych, niepraktykowanych już metodach na przedłużenie rzęs.