Przytul Patriotyzm – zajęcia dla dzieci w Muzeum Wojska

W najbliższy wtorek, 2 maja br., (godz. 13:00-14:30) Muzeum Wojska w Białymstoku zaprasza na zajęcia muzealne pt. „Przytul Patriotyzm”.

Warsztaty przygotowane są w ramach Rodzinnych Niedziel. Przeznaczone dla dzieci w wieku 6-10 lat oraz rodziców.

Flaga, hymn, godło – wszystkie te pojęcia są świetnie znane i rozpoznawane nawet wśród najmłodszych. Ale czym jest patriotyzm? Nie da się go przecież zaśpiewać, zawiesić na ścianie albo na drzewcu! Czy da się go zobaczyć, dotknąć albo przytulić? Na zajęciach w Muzeum Wojska będzie można rozwikłać wszystkie te zagadki!

Pod okiem edukatora uczestnicy zwiedzą wystawy stałe w Muzeum Wojska, gdzie zobaczą polskie oznaczenia wojskowe, następnie wykonają patriotyczne poduszki-maskotki które każdy z uczestników będzie mógł zabrać ze sobą do domu!

Wstęp płatny: 5 zł/ os.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy osobiście w kasie Muzeum (ul. J. Kilińskiego 7, Białystok, wtorek – niedziela, godz. 9:30-17:00) i telefonicznie (85 741 64 49).

Animator
Mateusz Budzyński jest absolwentem historii na Uniwersytecie w Białymstoku. Jako animator kultury pracuje od roku 2011. Jest autorem wielu programów edukacyjnych i przedsięwzięć interdyscyplinarnych adresowanych do dzieci i młodzieży.

Informacje i grafika: strona Muzeum Wojska w Białymstoku