Pyłki do paznokci – dlaczego są tak modne?

Pyłki do paznokci to dość nowy trend w świecie manicure. Cieszy się jednak coraz większą popularnością. Już teraz pyłki są nazywane jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie wyjątkowych stylizacji paznokci. Za ich pomocą wykonać można modne zdobienia np. efekt lustrzanego odbicia czy szronu. Trzeba do tego jedynie nieco wprawy i cierpliwości.

Efektowne pyłki do paznokci

Chyba każda kobieta regularnie wykonująca manicure chce, aby jej paznokcie były wyjątkowe. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku są specjalne pyłki do paznokci. Ozdabiają one delikatnie dłonie i są świetnym dodatkiem do klasycznych kolorów lakierów. Nadają one charakteru każdej stylizacji. 

Pyłki prezentują się inaczej na lakierze każdego koloru. Z drugiej strony są uniwersalne i stosować je można na różnych lakierach. Uzyskany w ten sposób efekt utrzymuje się nawet dwa tygodnie. Sporo zależy od ogólnego stanu płytek paznokci. Warto więc o nie wcześniej odpowiednio zadbać. 

Pielęgnacja ma ogromne znaczenie

Pyłki do paznokci Nails na mocnej płytce utrzymać się mogą przez dwa tygodnie. Dlatego o paznokcie warto dbać i należy je chronić przed uszkodzeniami. Osłabione paznokcie są łamliwe. Dobrze jest  więc je wzmocnić i odżywić. 

Regularność to w tym przypadku podstawa. Od tego zależy, jak długotrwały będzie efekt. Warto sięgać po kosmetyki takie jak oliwki czy kremy nawilżające. Duże znaczenie ma też odpowiednia dieta zawierająca produkty bogate w krzem, żelazo, cynk, magnez czy witaminy z grupy B. Ponadto zaleca się unikać silnych detergentów, czy niskich temperatur.  Oliwki i preparaty regenerujące najlepiej stosować kilka razy w tygodniu. Nawilżanie i odtłuszczanie płytki poprawia jej ogólną kondycję. 

W jaki sposób nakłada się pyłki do paznokci?

Przed nałożeniem na paznokcie pyłku, konieczne jest wykonanie manicure hybrydowego i nałożenie na niego pierwszej warstwy topu. Potrzebna jest w tym przypadku pewna doza cierpliwości. Pyłek nakłada się delikatnie i dokładnie wciera w utwardzoną warstwę lakieru za pomocą niewielkiego pędzelka. 

Na końcu na paznokcie trzeba zaaplikować kolejną warstwę topu, aby uzyskać idealnie gładki efekt. Przy manicure z fakturą na paznokcie nakłada się tylko jedną warstwę. Przed aplikacją drugiej trzeba oczywiście usunąć nadmiar pyłku. Top utwardza się w lampie UV, a potem przemywa paznokcie cleanerem. 

Jakie efekty można uzyskać za sprawą pyłków do paznokci?

Pyłki do paznokci są obecnie bardzo popularne i nie zanosi się na to, aby moda na nie miała szybko przeminąć. Pozwalają one na uzyskanie wielu ciekawych i nietuzinkowych stylizacji. Ciekawie prezentuje się np. pyłek kameleon. Można też sięgnąć po produkt dający efekt szronu lub syrenki. Z pyłkami jak najbardziej można eksperymentować. Nie są one drogie i nie powinny sprawiać większych problemów w aplikacji. 

W celu uzyskania efektu syrenki należy zainwestować w odpowiedni pyłek opalizujący. Pozwala on na stworzenie manicure w formie ładnie mieniącej się tafli. Efekt syrenki na każdym lakierze do paznokci wygląda inaczej, ale zawsze zwraca na siebie uwagę. Natomiast pyłek kameleon to zawsze gwarancja mnogości barw i odcieni. Paznokcie są błyszczące i wyglądają nieco inaczej w zależności od oświetlenia. Nic więc dziwnego, że pyłek ten cieszy się ogromną popularnością. Oprócz tego warto szczególną uwagę zwrócić na konsystencję pyłków. Im są one drobniejsze, tym lepiej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.