Pyłki do paznokci – dlaczego są tak modne?

Pyłki do paznokci to dość nowy trend w świecie manicure. Cieszy się jednak coraz większą popularnością. Już teraz pyłki są nazywane jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie wyjątkowych stylizacji paznokci. Za ich pomocą wykonać można modne zdobienia np. efekt lustrzanego odbicia czy szronu. Trzeba do tego jedynie nieco wprawy i cierpliwości.

Efektowne pyłki do paznokci

Chyba każda kobieta regularnie wykonująca manicure chce, aby jej paznokcie były wyjątkowe. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku są specjalne pyłki do paznokci. Ozdabiają one delikatnie dłonie i są świetnym dodatkiem do klasycznych kolorów lakierów. Nadają one charakteru każdej stylizacji. 

Pyłki prezentują się inaczej na lakierze każdego koloru. Z drugiej strony są uniwersalne i stosować je można na różnych lakierach. Uzyskany w ten sposób efekt utrzymuje się nawet dwa tygodnie. Sporo zależy od ogólnego stanu płytek paznokci. Warto więc o nie wcześniej odpowiednio zadbać. 

Pielęgnacja ma ogromne znaczenie

Pyłki do paznokci Nails na mocnej płytce utrzymać się mogą przez dwa tygodnie. Dlatego o paznokcie warto dbać i należy je chronić przed uszkodzeniami. Osłabione paznokcie są łamliwe. Dobrze jest  więc je wzmocnić i odżywić. 

Regularność to w tym przypadku podstawa. Od tego zależy, jak długotrwały będzie efekt. Warto sięgać po kosmetyki takie jak oliwki czy kremy nawilżające. Duże znaczenie ma też odpowiednia dieta zawierająca produkty bogate w krzem, żelazo, cynk, magnez czy witaminy z grupy B. Ponadto zaleca się unikać silnych detergentów, czy niskich temperatur.  Oliwki i preparaty regenerujące najlepiej stosować kilka razy w tygodniu. Nawilżanie i odtłuszczanie płytki poprawia jej ogólną kondycję. 

W jaki sposób nakłada się pyłki do paznokci?

Przed nałożeniem na paznokcie pyłku, konieczne jest wykonanie manicure hybrydowego i nałożenie na niego pierwszej warstwy topu. Potrzebna jest w tym przypadku pewna doza cierpliwości. Pyłek nakłada się delikatnie i dokładnie wciera w utwardzoną warstwę lakieru za pomocą niewielkiego pędzelka. 

Na końcu na paznokcie trzeba zaaplikować kolejną warstwę topu, aby uzyskać idealnie gładki efekt. Przy manicure z fakturą na paznokcie nakłada się tylko jedną warstwę. Przed aplikacją drugiej trzeba oczywiście usunąć nadmiar pyłku. Top utwardza się w lampie UV, a potem przemywa paznokcie cleanerem. 

Jakie efekty można uzyskać za sprawą pyłków do paznokci?

Pyłki do paznokci są obecnie bardzo popularne i nie zanosi się na to, aby moda na nie miała szybko przeminąć. Pozwalają one na uzyskanie wielu ciekawych i nietuzinkowych stylizacji. Ciekawie prezentuje się np. pyłek kameleon. Można też sięgnąć po produkt dający efekt szronu lub syrenki. Z pyłkami jak najbardziej można eksperymentować. Nie są one drogie i nie powinny sprawiać większych problemów w aplikacji. 

W celu uzyskania efektu syrenki należy zainwestować w odpowiedni pyłek opalizujący. Pozwala on na stworzenie manicure w formie ładnie mieniącej się tafli. Efekt syrenki na każdym lakierze do paznokci wygląda inaczej, ale zawsze zwraca na siebie uwagę. Natomiast pyłek kameleon to zawsze gwarancja mnogości barw i odcieni. Paznokcie są błyszczące i wyglądają nieco inaczej w zależności od oświetlenia. Nic więc dziwnego, że pyłek ten cieszy się ogromną popularnością. Oprócz tego warto szczególną uwagę zwrócić na konsystencję pyłków. Im są one drobniejsze, tym lepiej.