Pyłki do paznokci – jak wyglądają, czym się różnią i je aplikować?

Manicure hybrydowy podbija serca kobiet na całym świecie, z dnia na dzień zyskując na popularności. Nic więc dziwnego że zarówno profesjonalne stylistki jak i domowe amatorki szukają sposobów na urozmaicenie paznokci, a to wbrew pozorom można w bardzo prosty i szybki sposób osiągnąć! Jak dokładniej? Wystarczy zaopatrzyć się w pyłki do paznokci oraz kilka niezbędnych akcesoriów! Co jeszcze więc warto wiedzieć? Zapraszamy do krótkiego artykułu w którym opiszemy czym różnią się od siebie poszczególne ozdoby oraz podpowiemy w jaki sposób je aplikować!

Pyłki do paznokci – kiedy się przydadzą i czym się różnią?

Pyłki do paznokci (dostępne na: https://nox-nails.pl/kategoria/pylki-do-paznokci/) to doskonałe rozwiązanie dla osób które w szybki i prosty sposób chcą odmienić klasyczne paznokcie w szałowy manicure! Zacznijmy zatem od przyjrzenia im się nieco bliżej. Podstawową różnicą między pyłkami do paznokci hybrydowych jest ich poziom gęstości, oraz efekt jaki możemy stworzyć przy ich pomocy. To niezwykle istotne, ponieważ to jaką mają strukturę ma bardzo duży wpływ na to jak będziemy je aplikować. Pyłki bowiem mogą występować w formie malutkich i delikatnych drobinek przypominających proszek, mogą być nieco grubsze przypominające płatki, lub często mylone z brokatami przypominające ziarenka drobnego piasku. Jak więc z nich korzystać i jak konkretniej ja aplikować na manicure hybrydowy?

Jak aplikować pyłki do paznokci?

Pyłki do paznokci hybrydowych sprawdzają się zarówno w przypadku gdy ozdabiają wszystkie paznokcie, jak i wtedy gdy wykorzystujesz je jedynie do pojedynczych zdobień. Za ich pomocą można skutecznie wykonać również wzorki, i jest to świetna alternatywa która pozwala na utworzenie efektownych zdobień – choć zalecamy pozostawienie tej opcji nieco bardziej wprawionym osobom. Jak więc aplikować każdy z efektów? Na początek musimy zrobić paznokcie hybrydowe, rozpocznijmy zatem od przygotowania paznokci przez ich opiłowanie, nadanie kształtu, oraz usunięcie powstałego pyłu i odtłuszczenie płytki. Następnym krokiem jest aplikacja cienkiej warstwy bazy hybrydowej, utwardzenie jej w lampie, a następnie aplikacja wybranego koloru. I tutaj powinniśmy na chwilę poprzestać, gdyż to jak zwieńczymy nasz manicure hybrydowy zależy od tego jaki efekt do paznokci wybierzemy:

1. Efekt Syrenki – pierwszy i prawdopodobnie najbardziej popularny z pyłków do paznokci. Po aplikacji imituje pięknie połyskującą łuskę syrenki, skąd też jego nazwa. W jaki więc sposób go aplikować? Mamy dwie różne możliwości:

  • Gładka tafla – jeżeli nasz efekt syrenki ma być gładki niczym tafla lodu, aplikujemy go na utwardzony klasyczny top do hybryd, wklepując w warstwę dyspersyjną, po czym utwardzamy w lampie, a następnie ponownie pokrywamy topem do hybryd i na koniec raz jeszcze utwardzamy w lampie.
  • Szorstka powierzchnia – jeżeli wolimy uzyskać efekt przypominający szron, wystarczy że zaaplikujemy efekt syrenki na warstwę dyspersyjną utwardzonego topu, a następnie ponownie go utwardzimy. Jest to co prawda mniej trwałe rozwiązanie, ale równie efektowne!

2. Efekt Kameleona – kolejny bardzo popularny i niezwykle elegancki efekt. Najlepiej sprawdza się na czarnym podkładzie, kiedy widać wszystkie kolory tego wyjątkowego pyłku. W jaki sposób go nakładać? Tutaj sprawa jest niezwykle prosta, wystarczy wetrzeć go w utwardzony top bez przemywania, najlepiej za pomocą specjalnej pacynki lub palca w rękawiczce kosmetycznej, a następnie ponownie utwardzić.

3. Efekt Lustra – jak sama nazwa wskazuje jest to efekt imitujący na paznokciach lustro, co pozwala na wiele niezwykle efektownych zdobień. Jego aplikacja wygląda w ten sam sposób co w przypadku Efektu Kameleona, bowiem wystarczy wetrzeć go w utwardzony top no wipe, a następnie ponownie utwardzić w lampie.

4. Efekt Dymu – pyłki do paznokci pozwalające utworzyć efekt dymu stały się niezwykle popularne w ostatnich latach, za sprawą swojej wielokolorowości oraz uniwersalności. Mają bowiem bardzo intensywną barwę, przez co stają się niezwykle charakterystycznym akcentem manicure hybrydowego. Jak zatem je nakładać? Ze względu na swoją drobnoziarnistość aplikujemy je w ten sam sposób co Efekt Kameleona i Efekt Lustra, po czym pokrywamy topem i ponownie utwardzamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.