Regał do pokoju dziecięcego


Regał do pokoju dziecięcego

Trudno wyobrazić sobie pokój dziecka bez miejsca na książki czy zabawki. Stąd regały stanowią jeden z chętniej wybieranych elementów ich wyposażenia. To w końcu sporo dodatkowej przestrzeni na przechowywanie od najdrobniejszych po nawet największe elementy. Dlatego też wybór regału do pokoju dziecięcego powinien być dobrze przemyślany. Dokonując jego zakupu warto zwrócić uwagę nie tylko na ciekawy, modny design, ale przede wszystkim funkcjonalność i potrzeby dziecka, które na co dzień będzie z regału korzystało.

Regały do pokoju dziecięcego – jakie wybierać?

Choć mogłoby się wydawać, że wybór regałów do pokoju dziecięcego nie należy do skomplikowanych, przed ich zakupem należy zwrócić uwagę na pewne kwestie. Po pierwsze dobór miejsca. Regał powinien być umiejscowiony w taki sposób, aby dostęp do niego był możliwie swobodny. Tym bardziej, że ten rodzaj mebla służy zwykle po to, aby umieszczać na nim rzeczy codziennego użytku, jak np. książki, klocki i inne zabawki.

Regał do pokoju dziecka powinien być też pojemny. Im więcej półek, tym więcej użytecznego miejsca. Jeśli jednak ogranicza nas w tym względzie wielkość pomieszczenia, wówczas warto rozważyć zakup wysokiego regału dziecięcego, aby maksymalnie zabudować przestrzeń w górę, nawet po sam sufit.

Istotnym aspektem jest także jakość mebla który kupujemy. Regał jest jednym z tych elementów pokoju dziecięcego, który bywa użytkowany często. Drewniany posłuży zdecydowanie najdłużej i, co istotne, poprzez odmalowanie z łatwością nadamy mu po latach drugie życie.

Regały dla dzieci – modny design

Osobna sprawa to oczywiście wygląd mebla. Każde dziecko marzy o pięknym pokoju. Czasy gdy regał składał się z kilku wiórowych desek już dawno za nami. Obecnie mamy na rynku ogromny wybór mebli dziecięcych. Regał dla dziewczynki może być śnieżnobiały, ale i różowy. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji mieszkańca pokoju, do którego ma trafić mebel. Choć regał to stosunkowo prosty mebel, kombinacje związane z jego designem mogą być naprawdę zaskakujące. Jedną z ciekawszych ofert na rynku są regały dla dziecka oferowane przez Pinio.

Regały dziecięce – sposoby wykorzystania

Warto także pamiętać o różnych możliwościach wykorzystania regału. Poza zabawkami i książkami dzieci, zwłaszcza te starsze, mogą przechowywać na nim np. teczki lub segregatory. Regał dla dziecka w wieku szkolnym warto dodatkowo wyposażyć w odpowiednie pojemniki, przegródki lub pudła, które pozwolą zachować większy porządek. Aby mebel pomieścił książki i zeszyty w różnych formatach istnieje możliwość zakupu regałów o regulowanych wysokościach półek.

Jedną z ciekawszych opcji jest ponadto montowanie w regałach drzwiczek lub przesuwnych szyb. Takie rozwiązanie pozwoli ukryć, np. zeszyty, podręczniki i inne przybory szkolne. Spełni także rolę szafki na ubrania i inne drobne przedmioty. Jak zatem widać regały do pokoju dziecięcego mogą stanowić niezwykle przydatny mebel, który na co dzień pozwoli w znacznym stopniu uporządkować przestrzeń najmłodszych i ułatwi codzienne funkcjonowanie.