Regionalny rynek nieruchomości w Łomży

Rynek nieruchomości w Łomży przyciąga mieszkańców z całego województwa oraz osoby szukające mieszkania na cele inwestycyjne. Atrakcyjne ceny gruntów oraz lokalizacja sprawiają, że Łomża staje się obszarem licznych inwestycji deweloperskich. Jak wygląda regionalny rynek nieruchomości w Łomży?

Województwo podlaskie słynie z ogromnej ilości zielonych terenów oraz przyrody. Strategiczne położenie na pograniczu z Białorusią i Litwą czyni je atrakcyjnym gospodarczo obszarem, gdzie swoje siedziby otwierają coraz to nowe firmy. Boom deweloperski dotarł więc również w te rejony. Większość budownictwa koncentruje się w Białymstoku. Nowe realizacje powstają także w innych miastach województwa, jak Suwałki czy Łomża. Nie brakuje także nieruchomości z rynku wtórnego. Wspólnym mianownikiem są niskie ceny gruntów i mieszkań.

Łomża

Położona nad Narwią Łomża, to trzecie co do wielkości miasto województwa podlaskiego. Jest to także jeden z głównych ośrodków gospodarczych, kulturalnych oraz edukacyjnych. Miejscowość przyciąga ludność napływową z regionu oraz turystów, doceniających naturalne walory okolicy oraz liczne zabytki. Utrzymujące się zainteresowanie zakupem mieszkania w tym regionie sprawia, że stale przybywa nowych inwestycji deweloperskich. W ofercie pojawiają się także lokale z rynku wtórnego oraz domy na sprzedać. Jak kształtują się ceny?

Ceny nieruchomości w Łomży

Niewątpliwym atutem zakupu nieruchomości w Łomży są niskie ceny. Średnia cena za metr kwadratowy w województwie podlaskim wynosi 5000 zł, a nowe mieszkania w Łomży dostępne są już w cenie 4 400 zł za mkw. Mieszkania z rynku wtórnego są jeszcze tańsze, ale często wymagają remontu. Średnia cena zakupu mieszkania średniej wielkości w Łomży wynosi 387 012 zł. Stwarza to korzystną korelację względem zarobków, kosztów życia oraz poziomu zadowolenia z miejsca zamieszkania wśród mieszkańców Łomży.

Nowe inwestycje deweloperskie powstają w atrakcyjnych lokalizacjach, stwarzających dobre możliwości dojazdu do centrum. Duża dostępność lokali, a także zróżnicowane metraże sprawiają, że jest to atrakcyjna propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi, osób przyjeżdżających do pracy, jak i szukających mieszkań na cele inwestycyjne.

Ceny gruntów i domów

Również ceny gruntów nalezą do relatywnie niskich. Średnia cena za metr kwadratowy działki budowlanej w Łomży to 257 zł za mkw. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup gruntu i budowę domu. Na osoby szukające gotowej nieruchomości czeka oferta domów na sprzedaż. Można tu znaleźć oferty w średniej cenie 550 000 tys. zł wraz z działką o powierzchni ok. 20 arów. Porównując ceny domów do miast o podobnej wielkości w innych województwach, nieruchomości na sprzedaż w Łomży prezentują się wyjątkowo korzystnie. Dodatkowym atutem jest duża dostępność działek położonych w granicach administracyjnych miasta.

Czy warto zainwestować w nieruchomość w Łomży?

Nieruchomości w Łomży należą do najtańszych w Polsce. Wiodąca rola miasta jako ośrodka gospodarczego i edukacyjnego sprawia, że utrzymuje się stały popyt na lokale mieszkalne. Stabilny wzrost cen nieruchomości oraz rosnąca popularność turystyczna Podlasia sprawia, że inwestycja w mieszkanie w Łomży z pewnością będzie trafiona.