Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli

Miasto Białystok w rekrutacji uzupełniającej przygotowało prawie 360 miejsc w przedszkolach publicznych, niepublicznych wyłonionych w otwartym konkursie ofert i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.

W rekrutacji uzupełniającej, oprócz kandydatów mieszkających w Białymstoku, o przyjęcie dzieci do przedszkola mogą ubiegać się rodzice mieszkający poza naszym miastem.

Rekrutacja uzupełniająca do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych rozpocznie się 31 maja. Na złożenie wniosków rodzice będą mieli czas do 7 czerwca do godziny 15 – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną opublikowane 24 czerwca. Następny etap to potwierdzenie woli zapisu dziecka do placówki. Będzie to możliwe do 28 czerwca. Ostateczne wyniki rekrutacji poznamy 29 czerwca.

Rekrutacja uzupełniająca odbędzie się z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Wydrukowane i podpisane wnioski o przyjęcie dziecka należy złożyć wyłącznie w placówce pierwszego wyboru. Dokumenty mogą zostać złożone w formie elektronicznej lub papierowej. W zakładce „Edukacja” można znaleźć zasady rekrutacji oraz listę placówek biorących w niej udział.

Warto wiedzieć, że Miasto Białystok w tegorocznej rekrutacji przygotowało po jednym nowym oddziale w szkołach podstawowych nr 3, 28, 31 i 49. Oferuje także nowo pozyskane miejsca w Przedszkolu Niepublicznym „Happy Kids” w Białymstoku.

 

Opracowanie: Kamila Bogacewicz (UMwB)

za: bialytsok.pl