Rewolucja na rynku dostaw w Białymstoku – zamówimy niemal wszystko!

Od zeszłego tygodnia mieszkańcy Białegostoku mogą zamawiać z dostawą do domu… cokolwiek. Lunch w porze obiadowej, mleko z supermarketu, leki bez recepty czy proszek do prania – wszystko to, użytkownik Glovo może zamówić przez aplikację. Kurier dostarczy przesyłkę pod drzwi w mniej niż godzinę.

 

Co to jest Glovo?

Glovo to aplikacja mobilna łącząca użytkowników, którzy chcą kupić, odebrać lub wysłać coś za pomocą kuriera, czyli niezależnego dostawy podłączonego do platformy w danym mieście. Od niedawna mieszkańcy Białegostoku mogą bez przeszkód zamawiać z około 80 punktów, wybierając produkty z kilku kategorii. Są to:

  1. Przekąski i napoje – dostawy z wybranych kawiarni i piekarni,
  2. Jedzenie – dania z wielu restauracji np. Koku Sushi, Meet & Fit – Slow Food, a niebawem także KFC i PizzaHut,
  3. Supermarkety – codzienne zakupy spożywcze,
  4. Kurier – usługa polegająca na przewiezieniu przedmiotu np. kluczy (wszystko to, co się zmieści w plecakach kurierskich) z punktu A do punktu B,
  5. Apteki – leki bez recepty i produkty parafarmaceutyczne,
  6. Prezenty – np. kwiaty, książki,
  7. Cokolwiek – wpisujemy swoje życzenie i czekamy na odpowiedź kuriera o możliwości nabycia i dostawy produktu.

 

Obecnie w Białymstoku aplikacja działa w centrum miasta między innymi na Osiedlu Centrum, Osiedlu Piasta II czy Osiedlu Bojary. Obszar dostaw z czasem będzie się powiększał.

Dla nowych użytkowników przygotowano specjalny kod o treści PLGLOVO, który gwarantuje trzy darmowe dostawy. Wystarczy go wpisać w zakładce “kody promocyjne”, znajdującej się w głównym menu aplikacji.

 

Jak działa aplikacja?

Aby móc skorzystać z aplikacji, należy założyć konto na stronie internetowej Glovo lub ściągnąć aplikację mobilną ze sklepów App Store lub Google Play. Kolejno wybrać interesującą nas kategorię oraz złożyć zamówienie. Co ważne – nie ma wymogu osiągnięcia kwoty minimalnej, dzięki czemu nie trzeba zamawiać dań lub produktów ponad te, na które mamy ochotę lub są nam potrzebne.

Po złożeniu zamówienia, przez cały czas trwania dostawy, użytkownik może zlokalizować położenie kuriera w czasie rzeczywistym. Dzięki temu wie, w jakim miejscu znajduje się jego jedzenie lub zakupy. Co więcej, w każdym momencie może skontaktować się z dostawcą przez przejrzysty i intuicyjny czat, aby na przykład przekazać instrukcje dotyczące dostarczenia zamówienia.

Koszt dostawy przez kuriera Glovo zaczyna się od 5,99 zł. Aplikacja akceptuje karty kredytowe i debetowe Visa, MasterCard i American Express.

Glovo, które pojawiło się w Polsce kilka miesięcy temu, przejęło portal PizzaPortal, kupując platformę od AmRest Holdings SE za 35 mln euro. Startup zapowiada, że dąży do uzyskania miana lidera na rynku dostaw w Polsce. Już teraz z Glovo skorzystamy w 14 miastach w Polsce: Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Toruniu, Szczecinie, Lublinie, Bydgoszczy i Białymstoku.