Rodzaje damskich jeansów – czym się różnią?


Zdjęcie autorstwa André Lisatchok z Pexels

Każda kobieta ma w swojej szafie niejedną parę spodni, w tym przynajmniej kilka par jeansów. Wśród pań jeansy cieszą się sporą popularnością. Wynika to choćby z tego, że ten rodzaj spodni jest nie tylko wygody, ale także świetnie się prezentuje. Co jednak ważne, na rynku dostępnych jest wiele modeli damskich jeansów. Można się o tym przekonać, przeglądając choćby asortyment jaki oferuje sklep Wrangler. Dzięki tak szerokiej ofercie każda z pań ma możliwość wybrać taki fason, który idealnie pasować będzie do jej sylwetki. Jakie zatem wyróżnić można rodzaje damskich jeansów?

Rurki

Dużą popularnością wśród pań z pewnością cieszą się jeansy typu rurki. Zakupić można je w dwóch wersjach. Mowa tu o skinnach oraz spodniach slim fit. To, co różni od siebie te dwa rodzaje rurek to ich obcisłość. Są to zatem spodnie, po które sięgnąć może niemal każda z pań niezależnie od figury i wzrostu. Niewątpliwie bardzo dużą zaletą jeansowych rurek jest to, że świetnie pasują one do niemal każdej stylizacji. Jeansowe rurki założyć można śmiało zarówno do pracy, jak i na spotkanie z przyjaciółmi.

Wysoki stan

Sklep Wrangler oferuje nie tylko damskie jeansowe rurki, ale również jeansy z wysokim stanem. Spodnie te nie wychodzą z mody już od wielu lat. Jest tak głównie dlatego, że świetnie podkreślają kobiecą sylwetkę i wydłużają nogi. Poza tym jeansy z wysokim stanem skutecznie przykrywają wystający brzuch. Tak jak rurki, tak i spodnie z wysokim stanie idealnie pasują do niemal każdej stylizacji. Wspomnieć jednak można, iż nie powinno się ich zakładać wraz z tuniką.

Jeansy mom

Kolejny rodzaj damskich jeansów warty wyróżnienia to spodnie typu mom. To także jeansy z wysokim stanem, jednak charakteryzuje jej luźny krój. Dodatkowo jeansy tego typu odsłaniają kostki. Zauważyć można także, że w spodniach typu mom tylne kieszenie znajdują się nieco niżej w porównaniu z tradycyjnymi jeansami. Duża popularność tych spodni wynika przede wszystkim z tego, że świetnie wysmuklają brzuch oraz podkreślają pośladki. Jest to zatem bardzo dobry wybór dla pań z krągłościami.

Boyfriendy

Sklep Wrangler posiada w swojej szerokiej ofercie także popularne wśród pań boyfriendy. Swoim wyglądem przypominają one nieco jeansy typu mom, jednak wyróżnia je nieco inny krój. To, co charakteryzuje damskie jeansy typu boyfriend to większy luz i niższy stan. Podkreślić trzeba, że spodni tych nie poleca się wszystkim paniom. Przede wszystkim po jeansowe boyfriendy nie powinny sięgać niskie panie oraz panie posiadające szerokie biodra. Boyfriedy mogą w takim przypadku nieco zaburzyć proporcje sylwetki.