Rusza jarmark świąteczny pod Ratuszem

Tradycyjne regionalne wędliny, chleby, miody, ale też ozdoby świąteczne i wyroby rękodzielnicze od 4 grudnia można będzie kupić na jarmarku przed Ratuszem. Po raz kolejny w okresie adwentowym Rynek Kościuszki wypełnia się świątecznymi straganami.

Jarmark świąteczny przed Ratuszem będzie można odwiedzać do 22 grudnia. Otwarty będzie codziennie od godz. 12.00 do 20.00. Na straganach nie zabraknie specjałów kuchni regionalnej, bożonarodzeniowych ozdób, czy upominków do świątecznej paczki.

– Co roku jarmark przywołuje smaki i zapachy Świąt Bożego Narodzenia. Wprowadza do naszego miasta niepowtarzalną atmosferę. Jak pokazują poprzednie lata, białostoczanie chętnie przychodzą na Rynek Kościuszki, by zrobić świąteczne zakupy – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Bożonarodzeniowemu jarmarkowi towarzyszyć będzie świąteczna oprawa – girlandy świetlne rozwieszone nad udekorowanymi straganami. Będzie 30 żywych, przystrojonych choinek. Główną atrakcją jarmarku, na placu między Ratuszem a zachodnią pierzeją Rynku, będzie karuzela wenecka, w której może przejechać się jednocześnie kilka osób. Można będzie zrobić pamiątkowe zdjęcie w specjalnej ramce – fotograficznej kartce świątecznej. Przed straganami stanie brama LED w kształcie gwiazdy, która stanowi wejście na jarmark.

 

Eliza Bilewicz-Roszkowska

za: bialystok.pl