Sercem z Ukrainą. Zbliża się białostocki kiermasz na rzecz uchodźców wojennych

To inicjatywa z potrzeby serca i chwili. W najbliższą niedzielę Nie Teatr udostępni swoją przestrzeń na wydarzenie inne niż zwykle. Odbędzie się tu specjalny kiermasz, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

 

Co będzie można kupić na kiermaszu?

 

Niemal wszystko! Mydło i powidło, czyli wypieki i inne słodkości, kremy i pasty, octy, świece i doniczki, vouchery na usługi, wspaniałe rękodzieło – przygotowane rękoma białostoczanek i białostoczan lub przekazane przez lokalnych przedsiębiorców.

Osoby, które pojawią się w niedzielę w Astorii, będą mogły wykonać portret w 3D, ozdobić swoje ciało henną, a nawet nabyć zachwycającą wieczorową suknię.

 

Oddolna inicjatywa przy wsparciu Nie Teatru

 

Do naszego regionu będą trafiali kolejni uchodźcy z Ukrainy, przede wszystkim kobiety i dzieci. Naszym obowiązkiem jako społeczności jest zapewnienie im dachu nad głową. Dlatego zależało nam na tym, aby działać lokalnie, tu na miejscu. Dochód ze sprzedaży w całości przeznaczymy na inicjatywę Fundacji Dialog. Wesprzemy utworzenie domu pomocy dla uchodźców na Podlasiu oraz bieżące potrzeby Fundacji związane z pomocą uchodźcom – tłumaczą organizatorki, Sylwia Małachowska i Iwona Bortniczuk.

Kiermasz to bowiem oddolna inicjatywa dwóch białostoczanek. Początkowo planowały wydarzenie w gronie najbliższych, rodziny i znajomych. Jak jednak widać, mieszkańcy naszego miasta nie chcą siedzieć bezczynnie. Chętnych przybywało, zarówno wystawców, jak i zainteresowanych wsparciem, zaczęłyśmy się więc rozglądać za większą przestrzenią. Temat szybko podchwyciły wspaniałe osoby z Nie Teatru – mówią organizatorki.

 

Termin i miejsce

 

Kiermasz odbędzie się w najbliższą niedzielę, 13 marca, w Astorii (parter budynku, wejście od Rynku Kościuszki) w godzinach od 11:00 do 14:00 lub do ostatniego ciasteczka.

Osoby zaangażowane w organizację wydarzenia zapraszają wszystkich, którzy chcą wspomóc braci i siostry z Ukrainy, poczuć ducha wspólnoty w tych niespokojnych czasach, a ostatecznie również zjeść coś smacznego lub sprawić sobie nietypowy prezent. 

 

Link do zbiórki Fundacji Dialog: https://zrzutka.pl/y49xya?