Serum do twarzy — co to jest i jak wybierać serum?

Serum do twarzy to kosmetyk, który jest coraz popularniejszy w codziennej pielęgnacji. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów różniących się składem, przeznaczeniem i właściwościami. Czym tak naprawdę jest serum, czy faktycznie jest niezbędne w codziennej pielęgnacji i jak dobrać je do typu swojej cery?

Serum do twarzy — co to jest? Czy to nieodzowny element pielęgnacji?

Co to jest serum do twarzy? Jest to kosmetyk, który posiada bardzo wysokie stężenie substancji aktywnych. Jest więc to produkt mocniejszy w swoim działaniu od kremu. Stosowane regularnie poprawia stan skóry i niweluje niechciane problemy jak oznaki zmęczenia, zmarszczki czy blizny. Jest doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji i każdy powinien je wprowadzić do codziennego życia.

Jak poprawnie stosować serum i czy zastępuje ono krem?

Jak stosować serum do twarzy? Serum do twarzy powinno być dodatkiem do pielęgnacji. Oznacza to, że używając go, nie powinniśmy rezygnować z użycia kremu. W jakiej kolejności powinniśmy stosować kosmetyki? Na dobrze oczyszczoną skórę, nakładamy serum i po odczekaniu kilku minut przechodzimy do wklepywania kremu. Stosując serum przed kremem, wzmacniamy jego działanie. Oznacza to, że możemy otrzymać lepsze rezultaty, niż używając jedynie kremu. Serum powinniśmy nakładać nie jedynie na twarz, ale również szyję i dekolt.

serum regenerujące od Diego dalla Palma Professional

Rodzaje serum dostępnych na rynku

Jakie serum do twarzy możemy wyróżnić? Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów serum, więc każdy dobierze odpowiedni rodzaj do swojego typu cery. Wybór jest naprawdę szeroki. Od serum nawilżającego przez serum zmniejszające blizny i przebarwienia, po serum zmniejszające trądzik i łagodzące stany zapalne. Ciekawą propozycją jest również serum o właściwościach antyoksydacyjnych. Poprzez zwalczanie wolnych rodników oczyści ono skórę z wszelkich zanieczyszczeń i nada jej świeżego wyglądu.

Jak dobrać serum do swojego typu cery?

Jak dobrać najlepsze serum do twarzy? Posiadaczki cery suchej powinny użyć serum nawilżającego do twarzy. Odżywcza konsystencja ujędrni skórę i zapewni jej promienny wygląd, W przypadku cery trądzikowej i problematycznej dobrym rozwiązaniem jest serum korygujące pory. Zmniejszy ono widoczność niedoskonałości. Posiada również właściwości mikro- złuszczające, dzięki czemu skóra szybciej odzyska zdrowy wygląd. Osoby z przebarwieniami i nierównym kolorytem skóry powinny sięgnąć po serum z witaminą C. Wyrówna ono wszelkie przebarwienia i nada cerze promiennego wyglądu. Serum do twarzy z witaminą C jest również świetnym wyborem dla osób z cerą dojrzałą.

serum kojące od Diego dalla Palma Professional

Czy można stosować kilka serum jednocześnie?

W przypadku gdy borykamy się z kilkoma skórnymi problemami, możemy stosować kilka serum jednocześnie. Jeśli posiadamy cerę mieszaną, na czoło, nos i brodę możemy zastosować serum przeznaczone do cery tłustej natomiast na policzki i szyję to przeznaczone do cery suchej lub odwodnionej. Podobnie w przypadku przebarwień i zmian potrądzikowych. Serum możemy nałożyć jedynie na wybrane partie, które potrzebują specjalnego traktowania. Należy również pamiętać, że potrzeby skóry zmieniają się w zależności od wielu czynników jak na przykład zmiana pory roku. Posiadaczki cery tłustej będą więc czasami potrzebować silnego nawilżenia, a nie jedynie matowienia i złuszczania.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów serów przeznaczonych do różnych typów cery. Regularne stosowanie i połączenie z odpowiednim kremem sprawi, że skóra nabierze nowego wyglądu. Należy pamiętać, by serum nakładać nie tylko na twarz, ale również szyję i dekolt. Ważną kwestią jest również to, że można stosować kilka serum równocześnie w zależności od potrzeb swojej skóry w danym momencie.