Serum – duża siła w małej objętości

Zazwyczaj szukamy super efektu, który przychodzi szybko, łatwo i bezboleśnie. Firmy kosmetyczne i farmaceutyczne wypuszczają na rynek co chwila produkty, które mają zaspokoić nasze potrzeby. Czy istnieją kosmetyki idealne, które przynoszą szybki i trwały efekt?

Więcej nie znaczy lepiej

Pierwszą myślą, jaka nam przychodzi do głowy, kiedy chcemy zintensyfikować działanie jakiegoś kosmetyku, to żeby zastosować większą jego ilość. Ze zwykłymi kosmetykami to raczej nie przejdzie. Nakładając zbyt dużą ilość jakiegoś kremu, odetniemy skórze tlen, a na nadmiarze kremu będą zbierały się kurz i bakterie. Efekt będzie taki, że zużyjemy dużą ilość kosmetyku, na skórze powstaną wypryski, a poprawy stanu skóry nie będzie.

Serum

Co innego, jeżeli użyjemy kosmetyku do zadań specjalnych w postaci serum, który owszem ma bardziej skoncentrowany skład, ale nie zalepi skóry i dzięki zagęszczonej ilości składników odżywczych oraz małej objętości przyniesie szybki efekt w postaci odżywionej, nawilżonej skóry.

Czy serum można stosować zamiast kremu?

Każda intensywna stymulacja skóry jest dobra, ale przez krótki czas. Serum nie zastąpi kremu pielęgnacyjnego. Świetnie, jeżeli regularnie dbamy o skórę, stosujemy kremy, serum, odpowiednio oczyszczamy, ale czasem musimy dać jej odpocząć. Dlatego nie przejmujmy się, jeśli czasem nie nałożymy kosmetyku. Pozwolimy w ten sposób skórze przypomnieć sobie naturalne mechanizmy regeneracyjne. Serum jest dobrym wyborem, jeśli czeka nas jakaś ważna uroczystość i chcemy szybko oraz efektywnie poprawić stan skóry.

Kiedy nie stosować serum

Serum nie należy stosować na podrażnioną skórę np. po zabiegach kosmetycznych, gdyż może zaognić zmiany. Należy również zwrócić szczególną uwagę, czy kosmetyk nie zawiera substancji, które nas uczulają. Nie powinno się go stosować przez długi czas zamiast kremu, gdyż jest zbyt silne.

Jak stosować

Serum można stosować zamiast kremu danego dnia lub pod krem. Jeżeli nakładamy oba kosmetyki, dobrze jest zachować 10 minut odstępu pomiędzy aplikacjami. Najbardziej higieniczne opakowania to dozowniki lub ampułki. Pozwalają ona nie zanieczyszczać całej objętości kosmetyku przy nabieraniu na palec. W przypadku serum w słoiczku można do nabierania kosmetyku użyć wacika. Niestety wtedy zużyjemy go o wiele więcej.