Skąd pochodzą kosmetyki naturalne?

Teoretycznie każdy się zgodzi, że kosmetyki mają służyć zdrowiu. Ale nie oszukujmy się – większa część użytkowników liczy na widoczną poprawę urody i błyskawiczny efekt. Wykorzystują to producenci obiecujący efektowną, puszystą fryzurę czy piękną i gładką skórę już po pierwszym zastosowaniu szamponu lub kremu. Jest to możliwe dzięki silnie działającym komponentom chemicznym ale na pewno nie obojętne dla zdrowia. Trzeba sobie uzmysłowić, że natychmiastowe działanie kosmetyki zawdzięczają środkom chemicznym, które możemy spotkać w proszku do prania lub płynach do czyszczenia.

Oczywiście stężenie jest mniejsze, ale z pewnością ma negatywne skutki uboczne. W najlepszym razie prowadzi na przykład do przesuszenia skóry (w przypadku szamponów), może też powodować u osób szczególnie wrażliwych widoczne podrażnienia i w rezultacie dłuższego działania pogorszenie jakości cery. Kupując kosmetyki najlepiej zapoznać się z ich składem. Zgodnie z międzynarodowymi przepisami kosmetyki naturalne to te, które mają składniki oznaczone w języku łacińskim. Związki chemiczne noszą na etykietach angielskie nazwy. Reasumując – więcej łaciny, więcej natury.

Jak wybierać kosmetyki naturalne?

Coraz częściej zastanawiając się nad zdrowym stylem życia nawiązujmy do tajemnic medycyny Dalekiego Wschodu, która głosi, że wszystko co stosujemy wewnętrznie czy zjadamy można bezpiecznie stosować zewnętrznie. Tym tropem podąża Orientana, firma, która w swoich badaniach czerpie z dalekowschodnich doświadczeń. Około 100 kosmetyków dostępnych w ofercie składa się wyłącznie z naturalnych komponentów. Nie są testowane na zwierzętach, ani nie mają w składzie odzwierzęcych składników. Niektóre z nich wykorzystują miód, mleko czy śluz ślimaka a więc substancje pozyskiwane bez żadnej szkody dla zwierzęcia. Kosmetyki naturalne orientana.pl posiadają wszelkie certyfikaty gwarantujące ich bezpieczne stosowanie i najwyższą jakość. Nie zawierają silikonów, oleju mineralnego ani żadnych innych syntetycznych składników mogących powodować alergie. Na blogu orientana.pl można nie tylko dowiedzieć się jak dobrać dla siebie kosmetyki naturalne, ale również zapoznać się z podstawami ajurwedy.

Co zawierają kosmetyki naturalne?

Skład kosmetyków naturalnych oferowanych przez orientana.pl kojarzy się na pierwszy rzut oka z kuchnią egzotycznej restauracji. Przyprawy i owoce z których powstają nie tylko doskonale odżywiają skórę ale charakteryzują się pięknymi, naturalnymi aromatami. Granaty, pomarańcze, mango, papaja, czereśnia japońska, trawa, cytrynowa, migdały, kurkuma, miłorząb japoński, rozmaryn – to tylko niektóre z roślin wykorzystywanych przy produkcji kosmetyków naturalnych. Działają odżywczo, przeciwalergicznie i regenerująco. Można je docenić przy dłuższym i systematycznym stosowaniu. Kto przestawił się na używanie kosmetyków naturalnych z pewnością przy nich pozostanie na zawsze.