Słodkie perfumy – na jakie nuty zwracać uwagę? Jakie składniki perfum odpowiadają za słodycz?


Grafika: freepik.com

Słodkie nuty w perfumach uwielbiane są zwłaszcza przez kobiety. Dodają one zapachom ciepła i działają otulająco. Oto nuty, które wpływają na słodką zmysłowość w perfumach.

Wanilia – zniewalająca słodycz w zapachach

Wanilia to jedna z najbardziej rozpoznawalnych słodkich woni w perfumach. Ma ona nie tylko słodki i kremowy, ale także delikatnie korzenny aromat. Ma ona zdolność do tworzenia złożonych nut zapachowych, które pięknie rozwijają się na skórze. Wanilia ponadto świetnie współpracuje z innymi woniami w perfumach – zarówno z drzewnymi, jak i cytrusowymi. Na uwagę zasługuje fakt, że waniliowy zapach jest wyjątkowo trwały.

Owoce w słodkich perfumach

Nic nie kojarzy się tak mocno ze słodyczą, jak letnie, dojrzałe owoce. Brzoskwinia, malina, jabłko, czy jagoda to aromaty, które podbijają nie tylko nasze kubki smakowe, ale znajdują także zastosowanie w zapachach. Owocowe zapachy najczęściej kojarzą się z energią i świeżością. Mogą jednak w połączeniu z innymi składnikami, występować w ciepłej i zmysłowej odsłonie.

Słodycze nie tylko na talerzu – poznaj perfumy z nutą słodkich deserów

Współczesne perfumy zawierają w sobie często nuty cukru, ale także pralin, karmelu, czy marcepana. Słodkie perfumy mogą mieć różne warianty, w zależności od składników, jakie zostaną w nich połączone. Nuty karmelu, czy pralin, mogą być stosowane jako nuty głowy, serca, czy bazy. Są one ciepłe i zmysłowe. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza w porze jesienno-zimowej.

Uwodzicielska figa w słodkich perfumach

Figa, czyli owoc drzewa figowego to składnik, który coraz odważniej wykorzystywany jest w perfumach. Bywa on kontrowersyjny – z jednej strony uwodzicielski i przyciągający, z drugiej mający swój indywidualny charakter. Zapach fig kojarzony jest często z elegancją.

Perfumy figowe mogą mieć różne kompozycje. Zwykle sama figa połączona jest z innymi składnikami. Ciekawym połączeniem jest figa z kawiorem, a także bergamotką, cytryną, czy paczulą. Zapachy z nutą figi mogą być świeże, a także ciepłe, słodkie i otulające. Chętnie noszą je zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Lukrecja – postaw na słodki i zarazem nietypowy zapach

Perfumy z nutą zapachową lukrecji, to dość nietypowy wybór. Lukrecja ma dość nietypowy słodko-gorzki smak i podobnie zachowuje się jeśli chodzi o zapach. Można jednak znaleźć perfumy, które wydobywają z lukrecji przyjemną, słodką i przyciągającą woń. 

Miód – nieoczywista słodycz w przemyśle perfumeryjnym

Mówiąc o słodkich perfumach, nie sposób jest nie wspomnieć o miodzie. Zapach miodu jest ciepły, słodki i charakterystyczny, co sprawia że jest często wykorzystywany w słodkich typach perfum. Miód świetnie komponuje się z kwiatowymi kompozycjami, a także z aromatami owoców. To właśnie takie połączenia składają się na unikalny zapach, po który warto sięgnąć.

Słodkie nuty mogą być bardzo uwodzicielskie i zostawiają często tak zwany ‘’ogon’’. Wykorzystuje się je tak samo w perfumach dla kobiet, jak i mężczyzn, a także w perfumach unisex. Słodycz łączy się idealnie z innymi nutami, również tymi o orientalnym charakterze. Ważne, aby wybierać perfumy zgodnie z własnymi preferencjami i upodobaniami. Odbiór różnych zapachów bywa mimo wszystko bardzo subiektywny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.