Smaczny detoks, czyli dieta sokowa 3-dniowa

Świetnym sposobem na oczyszczenie organizmu i przygotowanie się do przejścia na właściwą dietę, jest wykorzystanie dobrodziejstw zawartych w warzywach i owocach. Z tego powodu powstają kuracje detoksykujące oparte na sokach, dostępne w różnych wariantach. Jednym z nich jest dieta sokowa 3-dniowa, która w krótkim czasie pozwoli pozbyć się nagromadzonych toksyn oraz uzupełni ewentualne niedobory witamin i minerałów. Na czym polega detoks sokowy i jakie są jego zalety?

Dieta sokowa 3 dniowa – zdrowie zamknięte w butelce

Detoks sokowy polega na zastąpieniu standardowych, stałych posiłków sokami. Są to napoje warzywno-owocowe, w których wykorzystuje się wiele pozytywnie wpływających na organizm produktów, np. koper włoski, czerwoną kapustę, ogórki, ananasa, pomarańcze, jabłka, kiwi, czy banany. Wszystkie soki dostępne w menu diety sokowej 3-dniowej wytłaczane są na zimno, co pozwala zachować obecne w nich witaminy i minerały, które w innych procesach uległyby degradacji pod wpływem wysokiej temperatury. Na dodatek wytłaczanie na zimno powoduje, że owoce i warzywa wykorzystane w produkcji zachowują w 100% swój naturalny smak i aromat, dlatego detoks sokowy jest przede wszystkim smaczny. Do soków w diecie sokowej 3-dniowej nie dodaje się żadnych ulepszaczy w postaci barwników, sztucznych aromatów, czy cukru, więc w ciągu tych kilku dni dostarczamy naszemu organizmowi same naturalne i zdrowe składniki.

Zalety diety sokowej 3-dniowej

Dieta sokowa 3-dniowa to przede wszystkim bezpieczny sposób na oczyszczenie organizmu. Ponieważ mechanizm jej działania opiera się na spożywaniu produktów, które zawierają naturalne substancje w tym cukry, każdego dnia dostarczamy do organizmu kalorie. Nie ma tu więc mowy o żadnej głodówce, która z pewnością nie wpłynęłaby pozytywnie na nasze ciało. Mimo że ilość kalorii, które dostarczymy organizmowi w ciągu dnia, będzie niższa, niż nasze zapotrzebowanie, czas detoksu jest krótki – dlatego przejście całej kuracji jest bezproblemowe i będzie ona odpowiednia dla każdego. Dieta sokowa 3-dniowa zapewni odpowiednią podaż składników odżywczych, pozwoli uzupełnić ich ewentualne niedobory, wzmocni naszą odporność i znacząco odciąży układ pokarmowy. W trakcie jej trwania, nasz organizm upora się z krążącymi po nim toksynami, a także usunie nadmiar zatrzymanej w nim wody. Będzie można również zaobserwować znaczącą poprawę koncentracji i lepsze samopoczucie. Detoks sokowy to naprawdę przyjemny, zdrowy i na dodatek skuteczny sposób na oczyszczenie organizmu.