„Śniadanie na trawie”, czyli targ śniadaniowo-rękodzielniczy – relacja

W niedzielę (28.06) w godzinach 11:00-15:00 pod Operą i Filharmonią Podlaską odbył się niezwykły targ śniadaniowo-rękodzielniczy pod hasłem „Śniadanie na trawie”.

Organizatorami wydarzenia byli: Projekt Dziew/czyny, Stowarzyszenie 9/12 oraz Opera i Filharmonia Podlaska „Europejskie Centrum Sztuki” w Białymstoku. Impreza towarzyszyła imprezie Halfway Festiwal.

Na stoiskach kulinarnych popularnością cieszyły się wegańskie i wegetariańskie przysmaki (długa kolejka ustawiała się zwłaszcza do koktajlu truskawkowego i lemoniady), zaś targ rękodzielniczy obfitował w niezwykle oryginalne stoiska z biżuterią, szytymi zabawki, grafikami, kubkami, torbami, dodatkami z filcu, ceramiką i ubrankami dla dzieci, które momentami były najbardziej rozchwytywane.

Dla najmłodszych zorganizowano przedszkole na świeżym powietrzu, gdzie dzieci mogły rysować czy zrobić szaszłyki ze świeżych warzyw i owoców. Tuż obok można było podziwiać ogromne bańki mydlane i samodzielnie spróbować je zrobić. Amatorzy starej fotografii mogli także zrobić sobie zdjęcia wielkoformatowym aparatem.

A wszystko to przy akompaniamencie bandu, którego muzycy grali na gitarze, saksofonie i instrumencie perkusyjnym. Dzięki nim oraz naprawdę oryginalnym wyrobom wysokiej jakości, jakie można było kupić na targu, cała impreza była niezwykle klimatyczna i odbyła się w atmosferze miejskiego folkloru.

Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzania tarasów OiFP, gdzie uczestnicy chętnie piknikowali, opalali się i oglądali targ z góry. Niezwykły widok i niezwykła impreza. Oby takich więcej!