Śniadanie w Ogrodzie Branickich

W pierwszy weekend wakacji, 24 czerwca w godz. 10-16, odbędzie się kolejna edycja Podlaskiego Śniadania Mistrzów. W pikniku pod hasłem „Tajemniczy Ogród” udział weźmie wielu lokalnych wystawców. Organizator zapowiada interesujące punkty programu tego wydarzenia.

Podlaskie Śniadanie Mistrzów odbywa się latem w ogrodach Pałacu Branickich. Jest organizowane od 2015 roku. Odbyło się już 13 edycji tego pikniku kulinarnego. Za każdym razem podczas tego wydarzenia można spróbować dań najlepszych restauracji, słodkich wypieków, wspaniałej kawy oraz kupić produkty regionalne, z których słynie województwo podlaskie. Niepowtarzalny, sielski klimat tworzą: piękne otoczenie parku, delikatna muzyka w tle, strefa wypoczynku z leżakami oraz specjalny kącik zabaw i edukacji dla dzieci.

Podlaskie Śniadanie Mistrzów to promocja w najlepszym wydaniu, atrakcyjna prezentacja dziedzictwa i bogactwa kulinarnego Białegostoku i naszego regionu. Cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców i turystów, którzy za każdym razem tłumnie przybywają do ogrodu przy Pałacu Branickich – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Takie wydarzenia, kreujące pozytywny wizerunek naszego miasta zawsze warto popierać, dlatego Miasto przekazuje wsparcie organizatorom pikniku.

Tym razem piknik odbędzie się pod hasłem „Tajemniczy Ogród”. Z jednej strony hasło oznacza inspiracje ziołami, kwiatami, sezonowymi darami przydomowych ogrodów, z drugiej – nawiązanie do rajskiego ogrodu i kuszenie nowymi smakami serwowanych dań. Ciekawym dodatkiem do czerwcowej edycji będą eliminacje do mistrzostw Polski Aeropress 2023 organizowane przez palarnię kawy The White Bear Coffee.

Jak co roku, na Śniadaniu Mistrzów będzie strefa chilloutu z muzyką w tle oraz strefa dla najmłodszych z ciekawymi animacjami. W suchej fosie, czyli niecce w parku, rozgości się Białostocka Akademia Siatkówki. Swoją strefę przygotuje też Epi-centrum Nauki. Nie zabraknie animacji „Ogarnij Bazę” i strefy zabaw prowadzonych przez Kino Helios. Na dzieci będą też czekały warsztaty z produkcji naturalnych kosmetyków, prowadzone przez lokalną mydlarnię 4 Szpaki.

Na Podlaskie Śniadanie Mistrzów obowiązuje wstęp wolny. Również wszystkie animacje i atrakcje są darmowe. Goście płacą jedynie za jedzenie i napoje kupowane od wystawców.

Wśród wystawców będą między innymi: pierogarnia Soodi, Dwór Czarneckiego, Rany Julek Sushi Bar, Mama Thai, restauracja Tokaj, Lodostany, Pizzeria Da Augustino, Lodziarnia Stara Szkoła, White Bear Coffee, cukiernia Słodko, Kafejeto, Food Truck Pomodoro, Olejowy Raj, Pigwoniada, 4 Szpaki, Que sera sera, piekarnia Tomcio Paluch, Tulone i wiele innych.

Agnieszka Błachowska

za:bialystok.pl