Spacery z przewodnikiem w ramach Międzynarodowego Dnia Krajobrazu #BEZPŁATNE


Park przy Muzeum Wnętrz Pałacowym w Choroszczy

Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy zaprasza 20 października na Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. W programie bezpłatne wycieczki z przewodnikiem po parku pałacowym w Choroszczy.

„Otwarte krajobrazy” – pod takim hasłem w tym roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. Wydarzenie to obchodzone jest w Polsce po raz szósty i przypada na dzień 20 października.

Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy mieszczące się w dawnej letniej rezydencji hetmana Jana Klemensa Branickiego otoczonej parkiem jest miejscem jak najbardziej właściwym do popularyzowania idei krajobrazu.

W tym roku tematem spaceru są „Otwarte krajobrazy”. Spacer poprowadzi Profesor Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Barcelonie, Witold Burkiewicz, który w przystępny i ciekawy sposób opowie co to jest krajobraz otwarty i jak dynamicznie zachodzą w nim zmiany. Opowie też o krajobrazach otwartych tworzonych spontanicznie jak i świadomie komponowanych za pośrednictwem języka sztuki. Uczestnicy dowiedzą się również jak tworzy się otwarte krajobrazy tzw. wewnętrzne, czyli mniejsze komponowane celowo.

Zapraszamy 20 października 2021 r. o godzinie 13:00. Zbiórka przy pawilonie pałacowym.

Udział w spacerze jest bezpłatny.