Specjalna czekolada łagodząca bóle miesiączkowe?

Tak, już została stworzona! Chociaż nie miałam jeszcze okazji przekonać się czy działa.

Szwajcarska firma Chocolate mit Herz, produkująca czekoladę, wymyśliła i wyprodukowała nową czekoladę dedykowaną specjalnie dla kobiet.

Frauenmond (bo tak się nazywa ta czekolada) została stworzona z myślą o comiesięcznej kobiecej menstruacji. Dodane do niej alpejskie zioła mają łagodzić bóle miesiączkowe oraz towarzyszące im rozdrażnienie. Czekolada zawiera 70% kakao, a jej opakowanie (trzeba to przyznać) ma całkiem przyjemną szatę graficzną.

Producent przekonuje, że smak Frauenmond jest delikatny i harmonijny, a słodycz zawiera delikatną nutę mandarynki.

W przeliczeniu na złotówki czekolada kosztuje około 46 zł. Sporo, chociaż za dobrą czekoladę płaci się więcej niż kilka złotych.

Producent sprytnie wykorzystał kobiecą miłość do czekolady (ja np. kocham ją nie tylko co miesiąc), więc zapewne będzie miał zbyt pomimo ceny. Chociaż pewnie ta, jak na szwajcarskie kieszenie, jest normalna.

Zanim jednak nie spróbuję jej w czasie okresu, nie będę w stanie określić, czy rzeczywiście działa i czy warto tyle płacić. Czy zioła w niej zwarte działają przeciwbólowo, czy nie? Kto to wie! Mnie i tak odpręża ulubiona czekolada z polskiego sklepu.

A wy? Spróbowałyście nowej czekolady specjalnie dla kobiet?

Źródło zdjęcia: fanpage Frauenmond, http://bit.ly/2zdafHo