Sport i zabawa – kolejna edycja Homeschool Run

Już w najbliższą sobotę, 17. września odbędzie się Homeschool Run – wyjątkowy bieg mający na celu promocję sportu i aktywności wśród najmłodszych. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Białystok Biega we współpracy ze szkołą językową Homeschool. Uczestnicy zmagać się będą na trzech dystansach, a na mecie wszyscy otrzymają medale.

Homeschool Run to cykliczna impreza, która chyba na stałe wpisała się w biegowy kalendarz Białegostoku. W najbliższy weekend odbędzie się już 3. z rzędu edycja tego wydarzenia.

Zawody dedykowane są dla dzieci od 2. roku życia. By wyrównać szanse małych sportowców, dystanse biegowe podzielone zostały ze względu na wiek uczestników. Maluchy będą więc rywalizować w trzech kategoriach – na 100m, 600m i 1000m. Wszystkie trasy poprowadzone zostaną całą szerokością ulicy Świętego Pio.

– W przeciwieństwie do biegów dla dorosłych, w Homeschool Run chodzi jednak nie tyle o sportową rywalizację czy zwycięstwo, co o promocję aktywności wśród najmłodszych – wyjaśnia Justyna Siniło – Kuczyńska ze szkoły językowej Homeschool, sponsora tytularnego zawodów.

Podstawowym celem imprezy jest więc zaszczepienie wśród dzieci pozytywnych emocji, jakie daje ruch i radość z biegania.

– Nie od dziś wiadomo przecież, że sport jest równie ważny jak nauka, a dbałość o umysł zawsze musi iść z parze z dbałością o ciało. Tylko wtedy mamy szansę być w pełni zdrowi i szczęśliwi – dodaje Justyna Siniło – Kuczyńska.

Co ważne, Homeschool Run, podobnie jak w latach ubiegłych będzie miał formę zabawy. Z tego powodu nie będzie prowadzony pomiar czasu – każde dziecko, które ukończy bieg, będzie zatem zwycięzcą! A na zwycięzców – a jakże – na mecie czekać będą pamiątkowe medale.

– Byliśmy na zawodach w zeszłym roku i nie wyobrażamy sobie, by mogło nas zabraknąć i tym razem. Ten bieg sprawia dzieciakom niesamowitą frajdę, a widok uśmiechów na ich twarzach po dotarciu do celu jest po prostu bezcenny – mówi Katarzyna Nowakowska, mama Kasi i Szymona.

Podczas imprezy na miejscu pojawią się nauczyciele Homeschool, którzy wraz z misiem Teddy Eddie (maskotką szkoły) będą czuwać nad przebiegiem zawodów oraz służyć swoją pomocą w sprawowaniu opieki nad maluchami – wszystko po to, by całość przebiegała sprawnie i by każdy mały sportowiec mógł od razu odnaleźć swoich rodziców.

  1. edycja Homeschool Run – sobota, 17. września 2016 r., Białystok.

Szczegółowy plan startów:

– bieg na 100 m – godz. 14:00

– bieg na 600 m – godz. 14:30

– bieg na 1000 m – godz. 15:00