Sport w dobie koronawirusa


fot. Zdjęcie autorstwa EVG Culture z Pexels

Wiele osób, które na co dzień regularnie uprawiały sport, w czasie pandemii ma bardzo ograniczony dostęp do aktywności fizycznej. Jednak są na to sposoby, by poradzić sobie z brakiem ruchu i endorfin płynących z uprawiania sportu czy kibicowania ulubionym drużynom.

Zamknięte siłownie i baseny, brak dostępu do miejsc, gdzie można rozwijać swoje sportowe pasje, niemożność pójścia na mecz – to wszystko sprawia, że ciężko zadbać o taką aktywność sportową, jak dotychczas.

W jaki sposób w czasie pandemii nie utracić kontaktu ze sportem?

Warto się natrudzić i zadbać o aktywność fizyczną, nawet jeśli ulubiona siłownia jest zamknięta lub doskwiera brak dostępu do sali gimnastycznej i np. ulubionej gry w siatkę lub w kosza.

Póki co nie zabroniono jeszcze aktywności fizycznej na zewnątrz. Najłatwiejsze sporty do uprawiania na podwórku jedynie przy pomocy naszych mięśni i nóg, to oczywiście bieganie, jazda na rowerze czy jazda na rolkach. Zima jest dość łagodna, więc da się te aktywności z powodzeniem uprawiać.

Warto wiedzieć, że podczas sportowej aktywności fizycznej na zewnątrz niewymagane jest noszenie maseczki na ustach i nosie.

Kibicowanie

Oczywiście samodzielne uprawianie sportu jest najlepsze i najważniejsze dla naszego samopoczucia, jednak są też inne sposoby na zachowanie kontaktu ze sportem w czasie pandemii.

Mecze i zawody sportowe odbywają się normalnie i chociaż nie można obejrzeć ich na żywo, to relacje z nich można oglądać w telewizji na kanałach sportowych lub w internecie. Kibicowanie ulubionym drużynom lub sportowcom to fajny sposób na relaks i wspólne spędzanie czasu z partnerem czy przyjaciółmi.

Obstawianie wyników

Pomimo tego, że nie można pójść na mecz ulubionej drużyny, by kibicować na żywo, można obstawiać wyniki w zakładach, które przygotowały najlepsze bonusy bukmacherskie.

Dla osób, które nigdy nie interesowały się obstawianiem wyników, warto wyjaśnić, że zakłady bukmacherskie to rodzaj zakładów wzajemnych, w których należy przewidzieć wynik spotkania sportowego. Zakłady bukmacherskie przyjmowane są przez osobę zwaną bukmacherem lub przez przedsiębiorstwo bukmacherskie. Firmy bukmacherskie często sponsorują drużyny sportowe, wspierając je finansowo.

Oferty firm bukmacherskich to możliwość typowania wyników w przeróżnych dziedzinach sportu. Kiedy oglądasz ulubione dyscypliny sportowe, możesz też typować wynik rozgrywek. Według badań przeprowadzonych przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu firma, która oferuje najlepszy bonus powitalny, to STS. Na ich stronie można zapoznać się z ofertą i typować wyniki.

 

“Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.