Spotkaj się ze Świętym Mikołajem na Rynku Kościuszki lub w Majątku Howieny

Nadchodzi grudzień, a więc będzie wiele okazji, by spotkać się ze Świętym Mikołajem. My polecamy Wam dwa wydarzenia, na które na pewno warto się wybrać, by poznać tego świątecznego bohatera wszystkich dzieci.

Święty Mikołaj z Rovaniemi na Rynku Kościuszki

mikolaj-na-runku-2016
plakat: Wschodzący Białystok

Jedna z okazji, by spotkać Świętego Mikołaja, to jego wizyta w naszym mieście, która odbędzie się w niedzielę, 4 grudnia.

To właśnie wtedy (już po raz czwarty na zaproszenie Konsula Honorowego Republiki Finlandii) zawita do nas prawdziwy Joulupukki — Św. Mikołaj z Rovaniemi w Finlandii.

Wydarzenie organizowane jest pod nazwą „Przedsiębiorcy dzieciom”. Tegorocznym hasłem towarzyszącym realizacji przedsięwzięcia jest „Podarujmy uśmiech”.

Po raz kolejny spotkanie z Mikołajem połączone jest z włączeniem lampek na miejskiej choince (około godziny 18:00).

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę, 4 grudnia, o 16:30 i potrwa do godziny 19:00.

Oprócz spotkania z Mikołajem atrakcją będą również występy artystyczne.

 

Wioska Świętego Mikołaja w Majątku Howieny

Jeśli nie będziecie mieć okazji, by spotkać się z Mikołajem na Rynku Kościuszki lub poczujecie niedosyt, jest pewne miejsce niedaleko Białegostoku, w którym będziecie mogli poczuć się jak w prawdziwej wiosce Świętego Mikołaja.

Majątek Howieny w Pomigaczach przygotował w tym roku nie lada gratkę dla najmłodszych, chociaż z pewnością rodzice także z chęcią wezmę w tym udział.

Organizatorzy zapewniają, że w stworzonej przez nich Wiosce Świętego Mikołaja będzie można zobaczyć, jak mieszka Święty, ile listów dostaje, a także podziwiać żywą szopkę, zjeść pyszne pierniczki, zrobić świąteczne dekoracje czy napisać list do Świętego Mikołaja. Kilka godzin znakomitej zabawy gwarantowane!

Cennik i godziny otwarcia dla osób indywidualnych

W każdą sobotę i niedzielę od 26 listopada do końca stycznia o pełnych godzinach: 12:00, 13:00, 14:00…itd., do godziny 19:00. (24, 25, 31 grudnia i 1 stycznia – nieczynne)
Dzieci do 2 lat – gratis
Dzieci do 16 lat – 35 zł
Dorośli – 20 zł

Atrakcje wliczone w cenę:
– Spotkanie ze Świętym Mikołajem
– Wręczenie Certyfikatów
– Poczęstunek świątecznym napojem oraz piernikami
– Zwiedzanie Chaty Mikołaja
– Warsztaty artystyczne w Pracowni Elfów
– Pisanie listu
– Wizyta w Poczcie Świętego Mikołaja
– Mini ZOO
– Żywa szopka

Cennik dla grup zorganizowanych oraz szczegółowy opis dostępny na stronie Majątku Howieny: http://www.majatek-howieny.pl/wioska-swietego-mikolaja-w-majatku-howieny/