Stylistyka rzęs – jakie akcesoria okażą się niezbędne?


Zdjęcie autorstwa Israelzin Oliveira z Pexels

Kiedy ukończymy solidny kurs stylizacji rzęs, z pewnością posiadamy niezbędną wiedzę, na podstawie której jesteśmy w stanie wykonywać czynności związane z przedłużaniem czy też zagęszczaniem rzęs. Na co zwrócić uwagę zajmując się stylistyką rzęs? Jakie produkty okażą się niezbędne? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Zapewnij sobie odpowiednie miejsce do pracy

Być może dla niektórych stylistek jest to kwestia oczywista, aczkolwiek nie obędzie się bez odpowiedniego miejsca do pracy. Ma to duży wpływ na efekty pracy. W sposób szczególny powinniśmy zadbać o wygodę klientek, ale nie możemy zapomnieć o własnym komforcie – jest to klucz do sukcesu. Tylko w takich przypadkach możemy stwierdzić, że dany zabieg został wykonany w sposób profesjonalny. Nie obędzie się więc bez odpowiedniego fotela kosmetycznego. To właśnie na nim klientka będzie mogła spocząć, a my będziemy mieli okazję do tego, aby swobodnie przeprowadzić zabieg przedłużania. Ważna jest również kwestia tego krzesła, na którym to my siedzimy. Jeśli będzie ono nieodpowiednie, wówczas negatywnie wpływa to na zdrowie naszego kręgosłupa. Nie w sposób zapomnieć o dobrym oświetleniu. Lampa powinna być skierowana bezpośrednio w miejsce, przy którym pracujemy. Ważne są także produkty do przedłużania rzęs, o których piszemy w dalszej części artykułu.

Produkty do przedłużania rzęs – jakie okażą się niezbędne?

Zastanawiasz się, jakie produkty do przedłużania rzęs maja ogromne znaczenie? Spieszymy z odpowiedzią! Ważna jest pęseta do rzęs. Tak naprawdę jest to jedno z najbardziej podstawowych narzędzi, bez których wykonywanie tego fachu nie byłoby możliwe. Musi być ona stosunkowo lekka, a także charakteryzować się precyzyjną częścią styczną. Duże znaczenie mają płatki kolagenowe- przydadzą się do separacji dolnych i górnych rzęs. Bez oddzielenia nie jesteśmy w stanie rozpocząć całego procesu.

Nie obędzie się bez cleanera i primera – ten pierwszy produkt odtłuszcza i oczyszcza naturalne rzęsy, natomiast primer ma za zadanie zwiększyć przyczepność. Jakie inne produkty do przedłużania rzęs należy posiadać? Z pewnością ważne są szczoteczki silikonowe. Mają za zadanie rozczesanie włosków zmierzwionych. Kolejnym ważnym przedmiotem są mikroszczoteczki bezwłókienkowe. Są niezbędne do tego, aby nałożyć płynne preparaty. Nie można zapomnieć o podstawowym produkcie, czyli rzęsach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.