Szacunek a ubranie. Czy stroje mają na to wpływ?

Ubranie jest nie tylko sposobem wyrażania siebie czy po prostu czysto praktycznym okryciem przed chłodem, choć niektórzy traktują je wyłącznie użytkowo lub wręcz przeciwnie – jako możliwość ekspresji. Outfit może jednak także pomóc Ci w okazaniu komuś szacunku bądź wręcz odwrotnie.

To, co masz na sobie, mówi wszystko

Ubrania są niezwykle różnorodne, dzięki czemu pozwalają nam dopasować styl rzeczy do naszego własnego, niepowtarzalnego stylu. Pozwalają pokazywać światu, co cenimy najbardziej, co jest dla nas ważne, a co schodzi na dalszy plan. To, jak się ubierasz, daje otaczającym Cię osobom pewnego rodzaju wgląd w Twoją osobowość. Jednak ubiór może powiedzieć o Tobie wiele dobrego, ale także złego. To, w jaki sposób ubierasz się w konkretnym przypadku, ma ogromne znaczenie. Może bowiem pokazać, czy szanujesz drugiego człowieka, czy też niezbyt się nim przejmujesz.

Wielkie okazje i savoir-vivre

Najlepszym tego przykładem są różnego rodzaju okazje, w których uczestniczysz. Imprezy, spotkania, wyjścia, gale i tak dalej. Na każdą z nich możesz ubrać się, jak chcesz, jednak musisz liczyć się z tym, że większość tego typu wydarzeń wiąże się z savoir-vivre’m. Przykład? Wesela. Pod żadnym pozorem nie możesz ubrać się w białą sukienkę – ta zarezerwowana jest dla panny młodej. Jeśli to zrobisz, oznacza to po prostu, że nie szanujesz jej ani pracy, którą włożyła w organizację wesela. Jeśli panna młoda ubiera się na różowo i daje znać pozostałym, że biel jest „wolna” i można z niej korzystać, nic nie stoi na przeszkodzie, by się w nią ubrać. Wszystko zależy od umowy między najważniejszą osobą (panną młodą), a resztą (gośćmi). To proste.

Jak nie urazić swoim strojem?

Jeśli wybierasz się na ważną imprezę rodzinną bądź inne wydarzenie, dowiedz się, jaki dress code będzie tam obowiązywać. Zawsze możesz postawić na żakiet i spódnicę lub spodnie. I nie, nie obawiaj się, że wyglądają one tak samo, jak za komuny. Obecnie mają w sobie wiele stylu i klasy, dzięki której ubierzesz się „bezpiecznie” – tak, by nikogo nie urazić. Zresztą zobacz sama, jak obecnie wyglądają piękne, modne żakiety: https://bialcon.pl/odziez/zakiety.

Moda i szacunek mają ze sobą wiele wspólnego. Pamiętaj, że Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna wolność drugiej osoby.