Szerokie zastosowanie produktów pszczelich

Nie od dziś wiadomo, że pszczoły dostarczają bardzo dużo surowców, które wykorzystujemy w medycynie, przemyśle spożywczym, meblarskim, czy kosmetycznym, a także do produkcji świec ozdobnych. Spośród produktów pszczelich na szczególną uwagę zasługuje miód pszczeli, wosk oraz propolis. Są to produkty wytworzone zarówno z surowców zebranych przez te owady, jak również i wytworzone przez ich organizmy, w tym przypadku chodzi o wosk. Poznajmy więc bliżej wytwory tych pracowitych owadów oraz ich zastosowanie.

Miód pszczeli – podział i zastosowanie

Miód pszczeli może występować w trzech typach: nektarowy, spadziowy oraz mieszany. Pozyskuje się go z plastrów w gotowej płynnej postaci, która jednak z czasem ulega krystalizacji do ciała stałego. Barwa miodu może występować od praktycznie białej, poprzez jasnożółtą, aż po brunatną. Warto również wspomnieć, iż w miodzie występuje około 50 związków aromatycznych. Miód korzystnie wpływa na pracę serca oraz wykazuje właściwości detoksykacyjne i jest delikatny dla wątroby. Miód gryczany poprawia pracę układów pokarmowego, krwionośnego oraz moczowego. Należy także wspomnieć, iż miód lipowy posiada właściwości antybiotyczne i przeciwgorączkowe. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że miód to niezwykle smaczny dodatek do wielu potraw, deserów, a także napojów.

Propolis – kit pszczeli o niezwykłych właściwościach

Pszczoły wykorzystują propolis do zalepiania otworów w ulu, w celu uszczelnienia i zabezpieczenia całej kolonii. Kit pszczeli wykonywany jest z substancji balsamicznych, smolistych oraz żywicznych. Propolis wykazuje właściwości bakteriobójcze, bakteriostatyczne, grzybobójcze i pierwotniakobójcze. W medycynie wykorzystywany jest jako substancja odkażająca rany oraz wzmacniający odporność. Zazwyczaj na bazie kitu pszczelego wytwarza się maści, kremy, pudry oraz tabletki. Natomiast w połączeniu z alkoholem uzyskujemy 10% ekstrakt etanolowy.

Wosk pszczeli do kosmetyków i świec

Wosk pszczeli wykorzystuje się do produkcji balsamów i kremów do ciała, ponieważ zabezpiecza skórę przed utratą wody oraz dostarcza substancji mineralnych. Ponadto wykorzystuje się go jako dodatek do maści kojących. Oprócz zastosowań w medycynie wosk znalazł swoje miejsce w produkcji kosmetyków do pielęgnacji, mebli, ceramiki oraz odzieży skórzanej, ponieważ wykazuje właściwości nabłyszczające i uelastyczniające.

Nie wolno również zapomnieć o świecach woskowych, które bardzo często wykonywane są ręcznie. Tego typu produkt będące dekoracją potrafią w trakcie spalania jonizować ujemnie powietrze oraz rozprzestrzeniać bardzo przyjemny aromat miodu. Takie też są świece z wosku VINCABEE. Ich niepowtarzalny wygląd, drewniany knot oraz estetyczne i modne szklane naczynie sprawiają, że świece są wspaniałą ozdobą wnętrza. Świece VINCABEE mogą pełnić funkcję ozdobną, jak również być dodatkowym punktem świetlnym wprowadzającym niepowtarzalny nastrój w pomieszczeniu. Są to wyroby ekskluzywne, produkowane ręcznie i całkowicie naturalne.

Dzięki właściwościom oczyszczającym powietrze oraz delikatnej woni miodu podczas spalania świece woskowe wprowadzają zdrową atmosferę w każdym pomieszczeniu. Co więcej, efekt ujemnej jonizacji powietrza oddziałuje bardzo pozytywnie na układ oddechowy. Biorąc to pod uwagę, spośród szerokiej oferty  warto wybrać niepowtarzalne świece z wosku pszczelego z polskiej  manufaktury VINCABEE. Sa to również produkty doskonale nadające się na prezent dla bliskiej osoby. Zapakowane w estetyczną tubę, wykonaną z papieru kraft , świece są gotowe do wręczenia bliskiej osobie.

Ręcznie produkowane świece woskowe, to niekiedy prawdziwe działa sztuki. Mogą mieć różnorodny kształt oraz odcień od jasnożółtego po bardzo ciemną prawie brązową barwę. Możliwość dowolnego modelowania wosku sprawia, że można wykreować z niego niepowtarzalne rzeczy, które staną się niezwykłą i oryginalną ozdobą każdego pomieszczenia.

Produkty pszczele  znajdujemy w kosmetykach, przemyśle spożywczym, substancjach czyszczących oraz dekoracjach takich jak świece. Szerokie zastosowanie oraz naturalne pochodzenie sprawiają, że produkty pszczele są szczególnie cenione przez osoby dbające o zdrowie swoje i swoich najbliższych.