Szyszki dekoracyjne – jak wykorzystać je do tworzenia ciekawych kompozycji?


Zdjęcie autorstwa Luna Lovegood z Pexels

Stworzenie we własnym zakresie dekoracji, które mogą urozmaicić wygląd naszego mieszkania, nie jest trudne. Wystarczy tylko zastosować kilka, podstawowych artykułów, dzięki którym możemy stworzyć ozdoby na każdą porę roku. Należą do nich między innymi szyszki dekoracyjne, które można wykorzystać na bardzo wiele sposobów. 

Szyszki dekoracyjne – ozdoba sama w sobie

Nowocześnie urządzone wnętrza stawiają w głównej mierze na minimalizm, dlatego też idealnie będą wyglądały na stole w salonie, umieszczone w niewielkiej misce czy na paterze. Doskonałym sposobem na wykorzystanie szyszek dekoracyjnych do ozdobienia salonu będzie włożenie ich do większego wazonu i postawienie naczynia na półce czy na stole – możemy do tego typu ozdoby zastosować kolorowe szyszki, aby dekoracja była jeszcze bardziej interesująca. Zimą w przezroczystych wazonach doskonale prezentują się srebrne szyszki dekoracyjne, które wyglądają, jakby pokryte były warstwą śniegu. Jeśli mamy do dyspozycji jedynie szyszki brązowe, to wystarczy posypać je sztucznym śniegiem, aby wyglądały niezwykle efektownie.

Kosztowna kompozycja? Niekoniecznie!

Za pomocą szyszek dekoracyjnych możemy stworzyć piękny las w słoiku, który jest hitem tegorocznej zimy. Wystarczy tylko wyposażyć się w duże naczynie, szyszki w różnych rozmiarach i ewentualnie także w pozostałe dodatki, za pomocą których możliwe będzie skomponowanie ciekawej, niebanalnej ozdoby. Las w słoiku mogą we własnym zakresie stworzyć również osoby, które nie mają dużego talentu artystycznego ani zbyt wiele czasu na to, aby przygotowywać własne ozdoby techniką DIY. Warto posiłkować się różnego rodzaju szyszkami, które dostępne są w sklepie internetowym https://alleglass.pl/pl/c/Szyszki/389. Las w słoiku, który możemy kupić w sklepie, kosztuje naprawdę sporo, natomiast we własnym zakresie możemy stworzyć tego rodzaju dekorację nawet za kilkanaście złotych.

Szyszki ze sklepu czy z lasu?

Szyszki dekoracyjne możemy kupić za kilka złotych w profesjonalnych sklepach z ozdobami. Z drugiej strony możemy zebrać je również w lesie bądź przy drodze – na ulicach nie brakuje ich szczególnie jesienią. Niemniej jednak szyszki z lasu nie są najlepszą ozdobą, bowiem zwykle są wilgotne, przez co po wyschnięciu zaczynają się kruszyć. Są więc stosunkowo nietrwałe, w przeciwieństwie do szyszek dekoracyjnych, które możemy zakupić w dedykowanych punktach. Szyszki dekoracyjne mogą nam posłużyć o każdej porze roku, jako ciekawy dodatek do ozdób, które stawiamy w salonie, sypialni czy w przedpokoju.